Більшість українців замислюються, як накопичити на квартиру та де взяти непідйомну на сьогодні суму. Це непросто, але можливо, говорять експерти.
Підпишіться на Знай у Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяПро це пише "Економічна правда".
Крок 1. Виділяємо суму щомісяця
Для будь-якої людини завжди корисно і важливо стежити за своїми витратами і доходами. Тут потрібно все обдумати та чітко розрахувати суму щомісячних відрахувань.
За словами експертів, варто детально розпланувати свій бюджет та подумати, на чому заощаджувати.
Дзідзьо показав, у кого "позичив" своє ім'я - "Був мега популярний"
Лукашенко заявив про замах на нього і дітей, винні США: "Посадимо в льох"
Погода в неділю 18 квітня візьме тепло на "короткий повідок" і змусить дістати парасольки
Ранкова звичка більшості людей виявилася шкідливою, медик все пояснив: "Не пийте каву"
Усі витрати потрібно розбити на групи, наприклад, "продукти харчування", "навчання", "комунальні платежі", "інше". Наприклад, ваш щомісячний дохід становить 400 дол, вашого партнера — 300 дол.
Часто буває ситуація, коли ви витрачаєте 300 дол на житло, 100 дол на одяг, 100 дол на платежі, а 200 дол "з'їдає" "інше". Тобто вони кудись зникають, хоча ви могли б без зайвого дискомфорту відкладати ці 200 дол.
Крок 2. Накопичення повинні бути максимально доступними
Потрібно, щоб ваші заощадження накопичувалися в довгостроковій перспективі і ви не могли їх витратити. Тому потрібно продумати, де зберігати накопичення. Наприклад, це може бути депозит у банку.
Як мінімум, це до певної міри ускладнить використання цих коштів і знизить залежність від моментів, коли хочеться їх витратити на інші потреби. Крім того, депозити принесуть певний відсоток до накопичень.
Отже, поповнюючи щомісяця депозит з капіталізацією 5% річних 200 дол, через п'ять років ви заробите 12 498 дол. Звичайно, цього недостатньо, щоб придбати повноцінну квартиру в столиці, але може вистачити на житло в передмісті. Зате ви вивільните кошти для заощаджень і через рік-два купите більшу квартиру.
Крок 3. Збільшуємо дохід, шукаємо альтернативні шляхи примножити суму
Якщо вас не влаштовують маленька квартира і низькі відсотки за депозитом, то накопичення можна збільшити іншими законними способами.
Інвестиції в цінні папери. Якби на початку 2018 року ви купили акції, що входять в індекс ПФТС, то, продавши їх в кінці того ж року, ви заробили б 80%. Тобто, вклавши 10 тис дол, ви б за рік заробили 8 тис дол.
Оскільки фондові ринки постійно зазнають змін, тому слід проконсультуватися з експертами, які допоможуть правильно розставити пріоритети.
Крім того, можна інвестувати в іноземні акції, наприклад, Facebook, Amazon або Apple. Щоб відкрити рахунок у закордонному банку, якраз достатньо 10 тис дол. Перед цим потрібно буде знайти надійну інвестиційну компанію в Україні, щоб інвестувати в іноземні ринки капіталу.
У фінустанов варто поцікавитись, які вони надають можливості для більшої прибутковості вкладів.
Оформлення іпотеки. Можна купити квартиру в іпотеку. Наприклад, обрана вами квартира на вторинному ринку коштує 30 тис дол. Ви вже накопичили 12 498 дол. За умовами оформлення іпотеки вам потрібно сплатити аванс від суми кредиту: в Ощадбанку — 10-25%, у Приватбанку — 25%, у Кредобанку — 40%.
Щоб оформити іпотеку на десять років при початковому внеску 25%, потрібно заплатити 7,5 тис дол. Після цього потрібно буде щомісяця виплачувати відсотки за кредитом — близько 7,5 тис грн при ставці 14,3%.
Однак тут потрібно бути впевненими, що ваші доходи стабільні і у вас не відберуть житло в рахунок боргів перед банками.
Крок 4. Купівля квартири
Якщо у вас є необхідна сума, не спокушайтесь на "ідеальні" умови та вартість, які вам пропонують ріелтори. Тут можна стати жертвою шахраїв і залишитись ні з чим.
Це більшою мірою стосується об'єктів на первинному ринку нерухомості, коли ви інвестуєте на етапі будівництва.
У таких випадках при укладенні угоди ви не отримуєте права власності, а лише виступаєте інвестором.
Документів часто доводиться чекати роками і часто люди так і не отримають бажаного з ряду причин.
Якщо не будете поспішати і скрупульозно підійдете до вибору забудовника, то заробите, бо після введення будинку в експлуатацію ціна за квадратний метр може вирости на 25%.
Ви можете уникнути ризиків, якщо оберете квартиру у вже зданих в експлуатацію будинках, щоправда вартість такого житла буде вищою.
Нагадаємо, українцям запропонують новид вид житла - покупка квартири в лізинг.
Як повідомляв раніше Знай.ua, як зміняться ціни на житло в Україні після президентських виборів.
Також Знай.ua писав, що ці квартири українці купують найбільше.
Дивіться: Як зміниться ринок нерухомості в Україні та як уникнути неприємностей