Українці в пошуках роботи легко можуть потрапити на гачок аферистів. Власне, не лише в пошуках роботи, шахрайські схеми діють у будь-якій сфері. Зокрема, агентства з пошуку роботи діють по напрацьованій схемі і продають базу застарілих вакансій з інтернету або обіцяють співбесіди у вигаданих компаніях. Як розпізнати злочинців, пише "Сегодня".
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяУкраїнка Катя вирішила знайти роботу через агентство з підбору персоналу. Вакансії їй підбирали фахівці, а дівчина мала тільки ходити на співбесіди. Таким чином, аферисти стягнули з Катерини 1500 гривень.
Справжні фахівці з підбору персоналу впевнені, що якщо за працевлаштування вимагають гроші – це вже має насторожувати.
"Вже багато років працює законодавча база, яка стверджує, що працевлаштування в Україні має бути безкоштовним. Рекрутингові агентства заповнюють вакансію роботодавця, тому, якщо від вас вимагають якісь гроші за працевлаштування – це незаконно", – каже експерт з підбору персоналу Тетяна Пашкіна.
Юристи ж рекомендують, що перш ніж подавати резюме в кадрове агентство, варто перевірити, коли його створили. Як правило, новостворені компанії - це аферисти під прикриттям.
"Перевірити, що це за компанія, почитати її відгуки в інтернеті. Наскільки вона молода, можна перевірити в державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців. Якщо ця компанія зареєстрована місяць назад – це вже підозріло", – каже правозахисник Микола Хахула.
Якщо з документами фірми повний порядок, юристи радять уважно придивитися до паперів, які підписують з клієнтом. Разом з тим потрібно звернути увагу на кількість співробітників агентства. У хорошій організації їх, як правило, не менше 10.
Нагадаємо, достатньо лише смартфону: шахраї запустили "аферу по-українськи", жертвою може стати кожен.
Як повідомляв Знай.ua, доброзичливі українці допомогли аферистові заробити мільйони на "лікуванні" померлої дитини.
Знай.ua писав, що фейкові призи від Приватбанку та дублікати сім-карт.