Українці в пошуках роботи легко можуть потрапити на гачок аферистів. Власне, не лише в пошуках роботи, шахрайські схеми діють у будь-якій сфері. Зокрема, агентства з пошуку роботи діють по напрацьованій схемі і продають базу застарілих вакансій з інтернету або обіцяють співбесіди у вигаданих компаніях. Як розпізнати злочинців, пише "Сегодня".

Українка Катя вирішила знайти роботу через агентство з підбору персоналу. Вакансії їй підбирали фахівці, а дівчина мала тільки ходити на співбесіди. Таким чином, аферисти стягнули з Катерини 1500 гривень.

Справжні фахівці з підбору персоналу впевнені, що якщо за працевлаштування вимагають гроші – це вже має насторожувати.

"Вже багато років працює законодавча база, яка стверджує, що працевлаштування в Україні має бути безкоштовним. Рекрутингові агентства заповнюють вакансію роботодавця, тому, якщо від вас вимагають якісь гроші за працевлаштування – це незаконно", – каже експерт з підбору персоналу Тетяна Пашкіна.

Популярні новини зараз

Син Софії Ротару розповів про важку втрату, чорний день скорботи для сім'ї: "Спасибі тобі за все"

"Холостяка" Заливака запідозрили в пластиці, Анна Богдан поруч не врятувала: "Вставив імплант?"

Була з Андрієм Данилком задовго до Інни Білоконь: куди зникла та як змінилася Геля з "СВ-шоу"

Зірка "МастерШеф" Ольга Мартиновська похвалилася сімейним щастям в обіймах доньки і Ектора Хіменеса-Браво: "Вже подружжя"

Показати ще

Юристи ж рекомендують, що перш ніж подавати резюме в кадрове агентство, варто перевірити, коли його створили. Як правило, новостворені компанії - це аферисти під прикриттям.

"Перевірити, що це за компанія, почитати її відгуки в інтернеті. Наскільки вона молода, можна перевірити в державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців. Якщо ця компанія зареєстрована місяць назад – це вже підозріло", – каже правозахисник Микола Хахула.

Якщо з документами фірми повний порядок, юристи радять уважно придивитися до паперів, які підписують з клієнтом. Разом з тим потрібно звернути увагу на кількість співробітників агентства. У хорошій організації їх, як правило, не менше 10.

Нагадаємо, достатньо лише смартфону: шахраї запустили "аферу по-українськи", жертвою може стати кожен.