У неділю, 5 травня, відзначається важливе християнське свято - Красна гірка. У цього торжетсва є й інші назви - Антипасха і Фомина неділя.

Назва "Красна гірка" пов'язана з популярною традицією у слов'ян влаштовувати народні гуляння на пагорбах, які називали "красними", тобто красивими.

Фоміною неділю називають згадуючи про апостола Фому, який не бачив особисто воскресіння Ісуса Христа і не повірив у нього. Лише коли він побачив і навіть помацав рани Спасителя на наступний тиждень після Великодня, він повірив.

Після Чистого четверга і до самої Червоної гірки у храмах не служать панахид і не співають літій за покійним. Так як в цей час всі православні радіють Воскресінню Христа і тому, що Той переміг саму смерть.

Популярні новини зараз
Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити" Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Показати ще

Що можна робити на Красну гірку

На Красну гірку вперше з самого початку Великого посту можна обвінчатися в храмі. З давніх пір вважалося, що весілля у цей день буде благословенне самим Богом і пара проживе довге, щасливе життя. У народі говорили: "Хто на Красну гірку одружується, повік не розлучиться".

На Красну гірку суворо заборонено займатися фізичною працею і наводити порядок у домі. Потрібно піти у храм і приділити увагу духовним справам.

Не рекомендується наводити порядок на могилах – це роблять заздалегідь. При цьому кладовища не рекомендується відвідувати вагітним жінкам і дітям до 1 року – їм радять відвідати храм.

На Красну гірку починалися народні гуляння, тому в народі вважалося, що той, хто в цей день просидить вдома, не зможе вдало одружитися. У цей день молодь ходила в гості один до одного, грала, співала пісні і сваталась.

Прикмети і традиції

  • Якщо хлопець чи дівчина просидять вдома на Красну гірку - щасливої долі можна не чекати.
  • На Красну гірку кинеш монетку в колодязь - щастя привабити у своє життя.
  • На Красну гірку вмиєшся з ікони - багатим будеш.
  • Хто на Красну гірку молитви читає - той своє життя подовжує.

Нагадаємо, православний календар 2019: релігійні свята в травні.

Раніше Знай.uа повідомляв, куди поїхати на травневі свята.

Також Знай.uа писав, історія, традиції і головні особливості свята Великдень.