Міністерство регіонального розвитку внесло зміни в державні будівельні норми (ДБН) і встановило нові вимоги щодо облаштування торгових точок в Україні.

Цю інформацію повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе, передає "Хвиля".

За його словами, у ДПС з'явилися оновлені вимоги по влаштуванню безбар'єрного середовища для людей з інвалідністю. Тепер вони обов'язкові для кожного супермаркету і магазину — як нових, так і після реконструкції.

"Багато супермаркетів і інші магазини, на жаль, все ще залишаються недоступними для людей з інвалідністю та іншого маломобільного населення — не у всіх є безбар'єрний доступ в будівлю, полиці з продуктами або іншими товарами високі, вузькі проїзди, цінники погано читаються. У нових ДБН по інклюзивності введені чіткі вимоги щодо влаштування безбар'єрного простору в цих громадських закладах. Ці вимоги повинні обов'язково дотримуватися при проектуванні нових або після реконструкції діючих супермаркетів та інших магазинів". Лев Парцхаладзе

Популярні новини зараз
Головне за ніч: Святослав Вакарчук став батьком вдруге, нові обмеження й заява про масштабну мобілізацію чоловіків та жінок в Україні ПриватБанк запровадив нові обмеження для карток клієнтів: кому заблокують витрати Зірка "Жіночого кварталу" Ірина Сопонару показала сестру, яку раніше не афішувала: "Чарівна красуня" Дружина Григорія Решетника Христина показала, наскільки їй "всеодно" на вагітності: "Як може бути інакше"
Показати ще

Вимоги відповідно до ДБН:

  • обов'язковий безперешкодний доступ як зовні, так і всередині;
  • зручні полиці у торговельних залах та каси, які враховують потреби людей з інвалідністю;
  • мінімальна ширина проходів і проїздів повинна бути не менше 0,9-1 м;
  • інформація про розташування торгових залів і секцій, асортименту товарів і цінників повинна контрастно виділятися і мати доступну візуальну форму для людей з порушеннями зору;
  • для людей з вадами слуху важлива інформація повинна дублюватися текстом.

ДОВІДКА: Державні будівельні норми — це обов'язкові до виконання нормативні акти, які використовуються при проектуванні нових і реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів у відповідності з їх призначенням.

Нагадаємо, нові правила для водіїв дозволять забирати у них права.

Як раніше повідомляв "Знай.uа", за новим законом про прописку українців будуть штафовати.

Також "Знай.uа" писав про те, що водіїв змусять проходити техогляд по-новому і поставлять клеймо.