Стало відомо, яким буде курс іноземних валют за даними Національного банку України (НБУ) у четвер, 16 травня. Порівняно з показниками у середу, 15 травня, гривня не зміцнилася в своїх позиціях, її показник – 26,37 за долар. Про це повідомляє прес-служба офіційного регулятора.

Курс валют НБУ на 16 травня

Офіційні курси валют встановлені на такому рівні:

- 100 доларів США – 2637.4033 гривень;
- 100 євро – 2949.4081 гривень;
- 10 російських рублів – 4.0670 гривні.

Таким чином, долар став дорожче на 21 копійку. При цьому євро підвищився в ціні на 12 копійок, а вартість російського рубля з середи збільшилася на 6 копійок.

До речі, почалася друга чверть року, і експерти спрогнозували, як поведе себе долар до кінця весни.

На думку Забловського, основними чинниками зростання цін стануть: збільшення тарифів на комунальні і транспортні послуги, індексація соцвиплат, монетизація субсидій, подорожчання імпортних товарів. Шевчишин говорить, що "комуналка", а також тютюн і алкоголь стануть ключовими драйверами.

За оцінкою фінансових аналітиків, II квартал 2019 року ознаменується прискоренням зростання інфляції. Її показник складе близько 2,5%.

Нагадаємо, ціни на товари і послуги обганяють доходи українців. Все це відбувається через зростання інфляції. Стрибки курсу валют не припиняють лякати. Голова Національної ради економічного розвитку Олексій Дорошенко розповів, чого чекати від долара цієї весни.

Як повідомляв портал Знай.uа, висока ймовірність, що до кінця 2019 року валюта США все ж може подорожчати до 30 грн за долар, євро в цьому випадку буде коштувати 33 грн. У бюджеті-2019 зазначено, що в грудні долар буде коштувати 29,4 грн. 

Також портал Знай.uа писав, що курс гривні не буде фіксованим. При збереженні нинішньої політики Нацбанку він буде плаваючим. При цьому коливання курсу будуть незначними. Про це заявив заступник голови НБУ Дмитро Сологуб.