Уряд хоче обмежити термін дії класичних паспортів-книжечок і зобов'язати українців отримати нові біометричні документи у формі пластикової ID-карти. Однак це нововведення торкнеться не всіх. Хто зможе і надалі користуватися старим документом?

Відповідні норми містить проект закону №10311, текст якого 21 травня з'явився на сайті Верховної Ради.

Даним документом глава уряду Володимир Гройсман пропонує обмежити термін дії "книжечок".

паспорти

Таким чином, коли приходить час вклеювати нову фотографію при досягнення 25-річного віку, паспорти будуть автоматично замінюаати на ID-карти. Так ж саме стосується тих, кому виповнюється 45 років і потрібно знову ж таки вклеїти нову фотокартку.

Популярні новини зараз
Платіжки стануть "золотими": рекордно подорожчає один із комунальних тарифів Гороскоп на квітень-2025 для всіх знаків Зодіаку: тертя Козорогів, витрати Дів та нові зустрічі Овнів просто в день народження Нові правила для водіїв: кому заборонять їздити навіть із правами Гороскоп на сьогодні перевірить вашу нервову систему: чого чекати у вівторок 1 квітня
Показати ще

Однак поки що закон знаходиться на розгляді у парламентарів.

біометричний паспорт

Але будуть винятки. Хто не бажає замінювати старий паспорт та пластикову картку, зможуть користуватися "книжечками". Але таке право отримають ті громадяни страше 45 років і які вчасно вклеїли нову фотографію у паспорт. Кабінет міністрів можезакріпити за цими документами довічний статус.

Додамо, що з 1 липня в Україні зросте вартість оформлення біометричного паспорта. Це стосується як внутрішніх ID-карток, так і закордонних паспортів. Безкоштовно зможуть отримати внутрішній паспорт громадяни, яким виповнилось 14 років і які отримують документ вперше.

Нагадаємо, влада можливо отримає повноваження, щоб влаштувати масштабні перевірки фактів проживання громадян у місцях їх реєстрації.

Як повідомляв портал Знай.ua, жителі Донбасу, які побігли оформляти російські паспорти, виявилися заручниками ситуації.

Також Знай.ua писав про те, що Канада відмовила мільйона українців відвідати країну. У чому причина?