Експерти прогнозують дефіцит на найпопулярнішу в Україні крупу - гречку. Вже цієї осені пролукт подорожчає на чверть.

Про це пише "Голос.ua".

За висновками економістів, за кілька місяців українці віддаватимуть за кілограм гречки щонайменше пів сотні гривень.

Читай Знай.ua в оновленому чаті Viber! Приєднуйтесь!

Популярні новини зараз
Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Показати ще

Слідом за гречкою подорожчає і хліб. Найбільше здорожчання торкнеться буханця "Українського" та інших сортів з житнього борошна. Це перші прогнози, які дали експерти з першим результатами весняних польових робіт у 2019 році.

Головна причина, за словами економіста Олега Пендзина, лежить в змінах структури посіву злакових. Загальна площа посівних з 2018 року майже не змінилася і склала 27,7 млн га. Але значно зменшилися площі під двома культурами: під гречкою — її засіяли лише на 41% від обсягу 2018 року, а також під житом близько 75%.

Що відбувається з цінами на гречку

41% посівів гречки — це 45 тис. га (в 2018 році — 103,4 тис. га). Навіть при найбільш сприятливих кліматичних умовах урожай з таких площ, за оцінками фахівців, складе не більше половини від минулорічного обсягу. А ось споживання гречаної крупи, за прогнозом, залишиться на торішньому рівні. На неї відчувається стабільний попит.

За словами експертів, цінові стрибки відбуваються на тлі скорочення посівів культур.

хліб

Якщо 15 років тому з гектара жита збирали 40 центнерів зерна, то зараз — вже 22. За підрахунками експертів, в 2018 році Україна виростила жита на 15% менше річних потреб для внутрішнього споживання. У 2019-му показник знову погіршиться.

Хліб не перестане дорожчати. Олексій Дорошенко вирахував, що біла хлібина буде щорічно додавати в ціні на 1%, а житнє — 1,5%. Житнє борошно традиційно використовується при виготовленні усіх хлібних виробів, які відносять до "соціальних", в тому числі "Українського".

Нагадаємо, укранцям розповіли, що буде з цінами на популярні пролукти влітку.

Як повідомляв Знай.ua, українцям назвали головні причини подорожчання продуктів.

Також Знай.ua писав, що ціни в Україні ростуть зі швидкістю світла.