У православному календарі це день вшанування пам'яті пророка Єлисея. Інші назви свята: «Єлисей», «День Єлисея», «Гречкосій», «Поварки». Гречкосієм день в народі прозвали за те, що в цю пору тривав посів гречки. 

Гречану кашу на Русі вважали дуже корисною і вірили, що вона притягує багатство, додає кмітливості і розуму. Тому нею добре запасалися. З'їжте сьогодні хоча б просто гречану кашу, якщо хочете бути розумними і багатими. Гречку зазвичай саджають кілька днів, але якщо зробити це зараз, то вона виросте густою і сильною. Сіяти її потрібно в суху землю. А потім слід піти до кропиви і попросити у рослини, щоб завтра пішов дощ, а гречка змогла прорости.

Читай Знай.ua у оновленому чаті Viber! Приєднуйтесь!

Народні прикмети на 27 червня

Також сьогодні слід освятити одяг, щоб вас супроводжувала удача. Робити це потрібно не тільки з речами, які вперше одягли після Нового року, але і з тими, які вам подарували і передали у спадок. Такий одяг потрібно випрати в трьох водах: джерельної, святий і непочатою, а сушити на вітрі.

Ще можна освятити ті наряди, в яких ви відчуваєте себе некомфортно. Є ймовірність, що той, хто шив одяг, що був у поганому настрої і передав їй свою негативну енергетику. А може просто аура творця не підходить носіяю. Але є і ще один варіант. Можливо, майстриня спеціально пошила річ, щоб передати через неї негатив. Цей одяг потрібно спочатку замочити в непочатій воді, перемішаній з хрещенською. Потім випрати в річці – вона віднесе неприємності подалі. А потім посушити три дні на сонці. Перед тим, як будете одягати, прочитайте «Отче наш».

Є ще повір'я, що в гречці живе добрий дух, який дарує силу і енергію. Тому варто вагітним пройти перед пологами через гречане поле. Те ж можна робити і хворим, можна навіть покататися у гречці, тоді недуги швидко підуть.

Крім того, є старе повір'я, що якщо у вас складна ситуація, то треба частину гречаної каші з молоком або вершковим маслом покласти за грубку. Вона для Домовика, він повинен допомогти або повністю позбутися труднощів. Але якщо ця справа пов'язана з фінансами, то разом з гречкою кладуть ще і монетку і просять про допомогу.

Як повідомляв портал Знай.ua, економісти спрогнозували хороші перспективи для української національної валюти. Що буде з доларом на початку літа. Українці відчують дежавю.

Нагадаємо, любителів пікніків попередили, що цього літа кліщів буде більше, ніж зазвичай. Завдяки погодним умовам, які забезпечують ідеальні умови для кровососів. Це означає, що підвищується ризик контакту з кліщем. Лікарі сказали, як себе гарантовано захистити.

Також Знай.ua писав, що незважаючи на те, що споживчий настрій українців постійно падає, вони продовжують купувати все більше різних продуктів. На що більше всього грошей витрачають українці? Ці цифри відкриють очі на гірку правду.