У понеділок, 1 липня за народним календарем відзначається світле слов'янське свято – Ярилин день (за старим стилем – 18 червня), який присвячений богу сонця Ярилу. Існує й інша назва свята – Маківка літа. Слов'яни назвали цей день саме так тому, що він як раз святкується в самий розпал сезону.

Читай Знай. ua в оновленому чаті Viber! Приєднуйтесь!

Ярилин день святкували на Русі ще до виникнення християнства, і предки слов'янських народів шанували і просили допомоги у небесних світил, природи і тварин.

Ярилин день вважають містичним святом, так як в цей день, згідно з віруваннями, небесне світило припиняє свій хід для того, щоб грунтовно прогріти землю. У Ярилин день можна побачити людину, від якого давно немає звісток.

Популярні новини зараз
В Україні пенсії ставлять на "паузу": у ПФУ відповіли, чому люди залишаються без грошей Пенсіонерам дали лише 10 днів: кого оштрафують та залишать без виплат Сніг та морози до -15°: українців попередили про найхолоднішу зиму за останні роки Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть
Показати ще

У Ярилин день раніше було прийнято косити і сушити траву для того, щоб потім набивати їй матраци. Також збирають трави для заварювання запашного чаю.

Вважається, що гарячий напій, який заварюють з цілющих трав, зібраних у цей день, здатні вилікувати, позбавити від багатьох недуг.

Люди часто купалися в ранковій росі. Вірили, що цього дня вона наділена чарами. Дарує людям красу, силу чи здоров'я, у чому вони більше решти потребують. Виганяють худобу на пасовища, щоб він походив у Ярилиной роси.

Також було прийнято легенько "бити" дітей і домашніх тварин вербовыми прутиками. При цьому бажати їм здоров'я і гарного росту.

Влаштовували народні гуляння, веселилися, водили хороводи, заварювали запашні чаї на травах. Свята супроводжувались кулачними боями, піснями, танцями і розглянемо веселощами.

Ще проводять обряд похорону Ярила: з настанням темряви розпалюють багаття, виносять солом'яне опудало у полі або кидають його в річку.

Нагадаємо, прогноз на тиждень від відомої віщунки.

Раніше Знай.ua повідомляв, папа Римський змінив текст "Отче наш".

Також Знай.иа писав, як з'явилися вірування в потойбічні сили.