У Мінсоцполітики прогнозують, що наступного опалювального сезону кількість одержувачів субсидій в Україні може скоротитися на 15-20 %. Проте нові правила людей не лякають і штовхають на пошуки виходу, який допоможе обійти закон.

Читай Знай.ua в оновленому чаті Viber! Приєднуйтесь!

Не купив, але їжджу

Популярні новини зараз

Чоловік віддав мамі своєї дівчини нирку, а та кинула його у відповідь і вийшла заміж за іншого

Була з Андрієм Данилком задовго до Інни Білоконь: куди зникла та як змінилася Геля з "СВ-шоу"

Зірка "Вагітна в 16" трагічно пішла з життя, через 4 місяці після загибелі коханого: "Пам'ятайте і моліться..." 

"Синій" мужик заснув на залізниці при -18 і не прокинувся, коли над ним проїхав поїзд: святкує другий день народження

Показати ще

Критерії для нарахування субсидій стали жорсткішими. Наприклад, якщо ви маєте авто, якому менше п'яти років, то претендувати на допомогу не варто. Спроба приховати авто, зареєструвавши його на родича, який не прописаний в будинку або квартирі, нічого не дасть – Мінсоцполітики обіцяє перевіряти не тільки субсидінтів, але і членів їхніх сімей.

Однак винахідників не вистачає. Наприклад, замість договору про купівлю-продаж, люди почали оформляти генеральні довіреності на автомобілі. Виходить, що вони не купують машину, а просто користуються нею. Ще один спосіб зберегти субсидію – отримати автомобіль у подарунок. Для цього треба оформити договір дарування і завірити у нотаріуса.

Вихід – розлучення

Інше нововведення – дохід від оренди нерухомості потрібно вказувати в декларації – у новій графі "інші доходи". У законодавстві немає норми, в якій би йшлося про те, що той, хто здає житло в оренду, не має права на субсидію. Єдине – субсидію можна оформити тільки за однією адресою – за місцем проживання.

Оформляти субсидії в орендованому житлі можна, але це повинен робити той, хто орендує, а не той, хто здає в оренду. Однак і тут наші люди намагаються обійти закон.

"Ми з чоловіком уже на пенсії, – розповіла жінка, якій вдалося обійти правила комунального пекла. - Живемо в селі, але, крім будинку, є ще квартира в Івано-Франківську, яку здаємо студентам. Але з цими новими розрахунками вийшло так, що на новий опалювальний сезон нам субсидія не виходила. Тому вирішили розлучитися. Тепер офіційно мій чоловік живе у селі сам, має дохід – тільки свою пенсію, а ще має право на субсидію. Я теж офіційно тепер сама, тільки прописана в місті".

Нагадаємо, у Зеленського представили свою команду та розповіли, хто та за що відповідатиме.

Як повідомляв портал Знай.ua, в Нафтогазі повідомили про подорожчання газу у червні. А от у липні ціни знову збираються знизити.

Також Знай.ua писав про те, що у Зеленського розповіли, коли в Україні може змінитися ситуація з тарифами.