В.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун розповіла українцям, яку загрозу для здоров’я несуть не ранні кавуни, а брудні, написала на своїй сторінці у Facebook глава МОЗ Уляна Супрун.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВідповідний допис вона опублікувала на особистій сторінці у соціальній мережі Facebook.
Читай Знай.ua в оновленому чаті Viber! Приєднуйтесь!
За її словами, на поверхні немитих кавунів живуть кишкові інфекції Salmonella і Listeria. Найбільше їх у ягодах, які продають на трасі або на ринку біля м’яса, менше - у тих, які продають у супермаркетах.
Чудові новини!
Тепер Знай.ua став ще ближче і доступніше. Швидше завантажуй додатки для Android або IOS і залишайся в курсі останніх подій. Усе це у неповторній подачі журналістів нашого порталу!
За словами Супрун, перед вживанням потрібно мити кавуни. Інакше бактерії з поверхні потраплять у м’якоть, а потім - у кишечник.
Зокрема, люди з надлишком калію в крові не повинні переїдати кавунів. В іншому разі у них може виникнути спазм м’язів або аритмія.
"Цукрів у кавуні відносно мало, але літр кавунової м’якоті - це вже 60 грамів цукру. Тому звична щедра порція кавуна має значні глікемічні навантаження. Найкраще - знати міру і поєднувати кавуни з іншою рослинною їжею, багатою на клітковину. Це зробить підвищену глюкозу в крові не такою різкою", - сказала Супрун.
Вона також зазначає, що не потрібно їсти насіння кавуна. Воно хоч і має багато корисних речовин, але містить антинутрієнти: фітин, таніни, оксалову кислоту й інгібітори трипсину (фермент, який розщеплює білки). Найкраще знижують вміст антинутрієнтів сушка в духовці або смаження.
Вона рекомендує не викидати насіння, а сушити в духовці і зберігати "на довгі зимові вечори, коли так хочеться щось погризти".
Як повідомляв портал Знай.ua, медики під Офісом Президента вимагають відставки Супрун
Також Знай.ua писав, Зеленському показали жахливі наслідки реформи Супрун, вижити нереально.