У цей день православна церква вшановує пам'ять святого Луки — апостола від сімдесяти, сподвижника апостола Павла. Інші назви свята: «Лука», «День святого Луки», «Лука Голодний». Особливою стравою в цей день була цибуля. 31 жовтня було прийнято молитися святому Луці про добрі стосунки в сім'ї, про згоду та любов між чоловіком і дружиною. До нього зверталися за допомогою рибалки і городники.

Лука був одним із апостолів від 70-ти, він почав проповідувати ще коли Спаситель був живий. Далі Лука супроводжував святого Павла. Помер апостол мученицькою смертю у Фівах. Він –автор одного з Євангелій, а також Діянь святих апостолів. Ще його вважають першим іконописцем, він написав першу ікону Богородиці.

Чого не можна робити 31 жовтня

У День святого Луки є найважливіша заборона – не давати нікому солі в борг. Навіть якщо попросив близький або родич. Так ви віддасте сімейне щастя. Є також заборони по іншому популярному святу – Хелловіну. Не можна обертатися, якщо вночі почули за спиною кроки. Це можуть бути душі. Не залишайте вікна та двері відкритими, щоб духи не пробралися у будинок. Також не сушіть вночі білизну на вулиці або на балконі. Вони притягнуть нещастя. Якщо повісили, краще ще раз випріть.

Народні прикмети на 31 жовтня

Популярні новини зараз

Киянин перетворив квартиру у висотці на неприступний "бункер – "До зомбі-апокаліпсису готовий!"

Квітуча Кароль і батько Балан: сімейний кадр Тіни і Дана з дитиною потрапив в мережу

Віра Кекелія з "Жіночого кварталу" відрізала чоловіку гідність: "Горішок міцний"

Помер зірка серіалів і кіно, серце не витримало

Показати ще

Приказки і прикмети

  • Якщо 31 жовтня ріжки місяця спрямовані на північ, то очікується суха і вітряна погода, на південь, – прикмета до вогкості і дощу.
  • Блідий місяць Луків день, – значить, буде дощ.
  • 31 жовтня на вишні є листя і випав сніг, – прикмета, що скоро він розтане.
  • Немає сьогодні снігу, – тепла погода ще протримається.
  • Кінь фиркає в день Луки, – погожий день очікується, хропе – сирий і вітряний.
  • Корова 31 жовтня морду тягне проти вітру, – прикмета, що буде дощ.
  • Скрипить зубами бик або свиня, – передвіщає сурову зиму.
  • Коти 31 жовтня об підлогу точать пазурі, – прикмета до вітру.
  • Народжені на Луку – талановиті художники. Також їм з народження дана цілительска сила.

Як повідомляв Знай.ua синоптики розповіли, на скільки жорстоким буде жовтень. Прогноз приголомшить українців. Народний синоптик Леонід Деркач повідомив, чи буде бабине літо і коли чекати його настання.

Також Знай.ua писав, що останнім часом курс гривні коливається. Але цьому є пояснення. Економісти розповіли, чи буде долар по 30 і чи варто купувати зараз валюту.

Ще Знай.ua писав, що восени багато хвороб загострюються і псують враження від цієї чарівної пори. Від типових осінніх хвороб і загострень можна себе вберегти: потрібно проводити профілактику та лікування.