Зараз деякі українські банки в надії повернути свої гроші піднімають старі кредитні справи позичальників-боржників. І часто це відбувається з порушенням процедур і законів. Про це розповів адвокат Михайло Можаєв в інтерв'ю "Стране".

В Україні правило щодо дотримання позовної давності становить 3 роки від останнього платежу по кредиту або після визнання факту заборгованості. Після цього терміну кредитор не може вимагати борг.

Денис Можаєв, hyser

Також Можаєв навів кілька прикладів, як банки уміло обходять закон і відбирають у старих боржників гроші:

- Банк запрошує старого боржника на переговори, обіцяючи вигідну реструктуризацію і лояльність. За підсумками зустрічі клієнта просять підписати документ про те, що нібито переговори відбулися. У цьому документі, звичайно ж, вказується факт і сума боргу. Після, відштовхуючись на підписаний документ, банк подає позов і починає стягнення через суд.

Популярні новини зараз
Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
Показати ще

- Фінансисти підтасовують факти - самі роблять невеликий платіж по кредиту. Навіть копійчаного платежу достатньо, щоб подовжити термін позовної давності.

ПриватБанк

Юрист радить у другій ситуації запросити касовий документ з підписом. Звісно, банк його надати не зможе і тоді справу можна вважати виграною.

Нагадаємо, Нацбанк скасував обмеження на купівлю валюти.

Як повідомляв портал Знай.uа, у Києві з'явилася можливість оплати товару власним обличчям на касах самообслуговування.

Також портал Знай.uа писав, що українцям рекомендують не говорити "так" при відповіді на телефон з незнайомого номера.