Відомий дитячий лікар Євген Комаровський впевнений, що в сучасному світі ртутні термометри - велика рідкість. За словами педіатра, на даний момент майже ніхто не використовує, крім того, їх мало де випускають. Однак, якщо ви розбили ртутний градусник, то варто бути гранично обережним і дотримуватися порад, які опубліковані в ролику.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗа словами Комаровського, існує Всесвітня декларація про заборону застосування ртутьвмісних вимірювальних приладів.
"Небезпечні саме пари ртуті, які ми будемо вдихати. Ртуть випаровується при температурі вище 18 градусів, і чим в кімнаті тепліше, тим активніше треба метушитися. Ні в якому разі не збирайте ртуть за допомогою пилососа. Використовуйте скотч - це саме зручне", - пише доктор.
Слід зазначити, якщо ви знаєте, що в певному місці є ртуть, але не можете її звідти ніяк дістати, то нейтралізувати пари ртуті можна за допомогою спеціального розчину, який можна легко і швидко приготувати в домашніх умовах.
"Для цього потрібно в одному літрі води розчинити 40 грам натертого господарського мила і 50 грамів кальцинованої соди. Далі залишається лише цим розчином залити потенційно небезпечне місце", - підсумував Комаровський.