В церковному календарі це день пам'яті святих мучеників Нікандра єпископа Мирського) і Єрмея (пресвітера).

Переказ свідчить, що Нікандр і Ермей навчалися у святого Тита, який в свою чергу був учнем апостола Павла. Вони активно проповідували християнство і багатьох навернули до віри. Про це дізналися правителі, які поклонялися ідолам, і проповідників схопили. Їх умовляли, їм погрожували, їх катували, але вони не відреклися від віри. У підсумку Ермея і Нікандра піддали смерті.

У цей день часто буває погана погода. У наших предків існувала приказка: "Єрема – сиди вдома". Говорили так тому, що існувала думка, що нечиста сила спустилася на землю і розгулює вулицями, намагається проникнути до будинку, щоб стягнути вугілля або вогню.

В цей день наші пращури говорили, що обов'язково потрібно залишитися вдома і не виходить ні у двір, ні за огорожу. Інакше можна зустрітися з нечистю і накликати на себе неприємності. "Примарні околиці в цей день", — казали люди. Можливо це було і через погоду: "З-за порогу крутить, мутить, безпутить".
Вдома залишалися, але не байдикували, заборони на роботу не було, тому можна було знайти собі заняття. Жінки прибирали, займалися господарством і топили піч, а чоловіки плели віжки. Ніхто не любив ледачих, неохайних і безладних людей.

Яремин день
Яремин день

Популярні новини зараз

Ляльку з "Гри в кальмара" поставили стежити за порушеннями в реальному житті: на "червоний" тепер не пройдеш

Укрзалізниця підготувала невакцинованим українцям неприємний сюрприз: квиток на поїзд і 300 гривень

Володимира Дантеса запідозрили в дивній любові, Дорофєєва ні до чого: "Просто кайф!"

Злата Огнєвіч поскаржилася на хейт після "стриптизу" на "Холостячці": "Закомплексовані..."

Показати ще

Не можна давати нічого сусідам, близьким, як би вони не просили. А тим більше незнайомим людям. Ні вогонь, ні вугілля з дому не давали, щоб щастя не пішло. Якщо у вас попросять запальничку або сірники, сміливо відмовляйте. Дрова, гроші, сіль, будь-які інші предмети теж не давали, тому що удача і щастя разом з речами назавжди покинуть дім. Також повинні бути обережніше з виходами на вулицю і ті, хто народився в цей день.

День погано підходить для одружень, судових процесів і близького спілкування з малознайомими людьми. Вважається, що якщо зіграти сегодня весілля, то скоро молоді розлучаться, а якщо укласти угоду, то її результат не принесе успіху.

Сьогодні, дуже важливо зберігати спокій і постаратися не дратуватися. У вас можуть бути перепади настрою через те, що не можете впоратися з почуттями, день протиріч та ірраціональності.

Народні прикмети на 17 листопада

Також, варто звернути увагу і на погоду. Ось які приметі існували у наших предків:

 1. Туман – до відлиги, а ось іній на деревах і траві – до холодів.
 2. Побачили комара? Значить, зима буде теплою.
 3. Качки залишаються на зимівлю – до м'якої зими.
 4. Якщо випало багато снігу, то буде хороший урожай озимих.
 5. Якщо сніжок випав і не тане, то буде навесні багато пролісків.
 6. Якщо на річці лід стає купами, то буде багато хліба.
 7. Якщо по небу пливуть хвилясті хмари, схожі на гребені морської хвилі, то погода скоро зіпсується.
 8. Зоря ввечері зелена – до ясної погоди.
 9. Якщо кури валують, обскубують і перебирають пір'я, то буде снігопад.
 10. Вдалині ліс почорнів – чекай відлиги.
 11. Якщо біля сонця білі кола, то буде сніжна буря.

Як повідомляв Знай.ua синоптики розповіли, що погода взимку буде аномальною. Тенденція останніх років збережеться, однак зміни клімату призведуть до сильних коливань температур. Українці ще дізнаються, що таке "собачий холод".

Також Знай.ua писав, що останнім часом курс гривні коливається. Але цьому є пояснення. Економісти розповіли, чи буде долар по 30 і чи варто купувати зараз валюту.

Ще Знай.ua писав, що восени багато хвороб загострюються і псують враження від цієї чарівної пори. Від типових осінніх хвороб і загострень можна себе вберегти: потрібно проводити профілактику та лікування.