Стало відомо, що українцям планують дозволити міняти по батькові з 14 років. Ініціатором пропозиції є нардепи від президентської партії "Слуга народу". Відповідний документ оприлюднений на сайті Верховної Ради.

Український паспорт

Так, змінити прізвище, ім'я та по батькові зможуть особи, які досягли 16 років. Також і 14-річні українці мають таку можливість, але тільки з дозволу батьків. У разі якщо над дитиною встановлено опіку, то для зміни імені в паспорті потрібна згода піклувальника.

Законопроєкт розроблений з метою виконання рішення Європейського суду з прав людини по справі "Гарнага проти України". Рішення Європейського суду з прав людини є обов'язковими до виконання відповідно до статті 2 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" та статті 46 Конвенції про захист прав людини і основних свобод.

Український паспорт

Популярні новини зараз

Українцям назвали обов'язкову умову для отримання 1000 грн за вакцинацію: з цим проблеми у багатьох

Головне за ніч: загибель українця в Польщі, помста Кіркорова Пугачовiй, зірване весілля Огнєвіч і заміна пакетам із пластику

Злата Огнєвіч розповіла, що обрала не Андрія Задворного на шоу "Холостячка": "Я переконалася, що..."

"Було нудно": жінка встановила дивний рекорд, переспавши з 919 чоловіками за 7.5 годин

Показати ще

Нагадаємо, що голова Служби безпеки України Іван Баканов заявив, що сім-карти потрібно продавати виключно за паспортами.

Як повідомляв портал Знай.ua, православна церква України не засуджує використання віруючими біометричних паспортів і заявляє, що він є лише одним із проявів науково-технічного прогресу.

Також портал Знай.ua писав, що тваринам вживлятимуть мікрочіпи, зроблять щеплення і заведуть на кожного з них паспорт.