Стало відомо, що українцям планують дозволити міняти по батькові з 14 років. Ініціатором пропозиції є нардепи від президентської партії "Слуга народу". Відповідний документ оприлюднений на сайті Верховної Ради.

Український паспорт

Так, змінити прізвище, ім'я та по батькові зможуть особи, які досягли 16 років. Також і 14-річні українці мають таку можливість, але тільки з дозволу батьків. У разі якщо над дитиною встановлено опіку, то для зміни імені в паспорті потрібна згода піклувальника.

Законопроєкт розроблений з метою виконання рішення Європейського суду з прав людини по справі "Гарнага проти України". Рішення Європейського суду з прав людини є обов'язковими до виконання відповідно до статті 2 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" та статті 46 Конвенції про захист прав людини і основних свобод.

Український паспорт

Популярні новини зараз

койловне за день 9 грудня: за Україну заступилось півсвіту, Зеленський потис руку Путіну, і президенту РФ це сподобалось

Зеленський сподобався Путіну: агресор задоволений переговорами

Із залицяльником доньки Заворотнюк трапилося лихо: колишній Корольової примчав на допомогу

Розміри соціальної допомоги кардинально зміняться: на кого чекають сюрпризи вже з Нового року

Показати ще

Нагадаємо, що голова Служби безпеки України Іван Баканов заявив, що сім-карти потрібно продавати виключно за паспортами.

Як повідомляв портал Знай.ua, православна церква України не засуджує використання віруючими біометричних паспортів і заявляє, що він є лише одним із проявів науково-технічного прогресу.

Також портал Знай.ua писав, що тваринам вживлятимуть мікрочіпи, зроблять щеплення і заведуть на кожного з них паспорт.