В останні п'ять років українці все частіше помічають, що на вулицях міст зникають люди, і це не викрадення або нещасні випадки. Часом находить смуток, адже, дійсно - нас стає менше. Молоді люди приймають серйозне рішення, прощаються зі своєю країною і їдуть в далекі держави у пошуках кращих умов і вищої заробітної плати.

У зв'язку з цим, варто розібратися, куди емігрують українці. Ми вибрали кілька країн, де на українців може чекати "ласий шматочок": Німеччина, Китай і звичайно — Польща.

українці на кордоні з Польщею, Reuters
українці на кордоні з Польщею, Reuters

Польша

Практично кожна п'ята компанія в Польщі має в своєму штаті працівників з українським паспортом. Про це свідчать дані нового дослідження під назвою "Барометр заробітної міграції - ІІ півріччя 2019 роки" від центру досліджень Personnel Service.

Популярні новини зараз

Дан Балан розкрив правду про роман з Тіною Кароль двома словами

Директор Олі Полякової видав інтимні подробиці стосунків із зіркою: "Ходив за тампонами для своєї жінки"

Надя Дорофєєва в сміливому монокіні похвалилася шикарною фігурою на яхті

Пішов з життя відомий радіоведучий після двотижневої коми: "На голову впала..."

Показати ще

За інформацією фахівців, кожна друга фірма пропонує українцям ставку від 14,7 до 16 злотих на годину. Близько 15% фірм, згідно з дослідженням, платить від 17 до 21 злотих на годину. А кожен п'ятий роботодавець пропонує понад 21 злотий на годину.

Китай, unsplash
Китай, unsplash

Китайська Народна Республіка

Громадяни України активно освоюють новий ринок праці — Китай. У роботодавців Піднебесної безліч пропозицій – від роботи на фабриках до викладання англійської.

Українці в Китаї стали користуватися попитом — роботодавці в Піднебесній віддають перевагу високим світловолосим та блакитнооким хлопцям й дівчатам європейської зовнішності. У фірмах з працевлаштування кажуть, що найчастіше кличуть на роботу вчителями англійської мови, офіціантами, танцюристами шоу-балетів та вокалістами, до того ж хлопці їдуть, щоб не служити в армії.

"Там пропонують хороші зарплати, від $1000 на місяць. Працюють в розважальних парках, в гарних костюмах. Наша зовнішність їм дуже подобається, тому звертають увагу на молодих і підтягнутих. Кастинги проводяться в Україні — на них приїжджають роботодавці, знайомляться з хлопцями, дивляться, як вони поводяться на сцені. Найчастіше це випускники естрадно-циркових училищ, яким ніде у нас працювати. Хлопці нерідко їдуть туди на постійну роботу, оскільки побоюються служби в армії", — розповідає менеджер компанії ART SKY Agency Ганна Лоцманова.

Робота в Німеччині, Amazon
Робота в Німеччині, E-migration

Німеччина

А от у Німеччині роботодавці полюють на висококласних фахівців. Їм необхідні кваліфіковані інженери, – особливо в автомобілебудуванні, будівництві, машинобудуванні, суднобудуванні, електроніці. Активно шукають медпрацівників, включно з молодшим персоналом. Без роботи не залишаться вчені, дослідники та викладачі.

"В Німеччині високий попит на IT-фахівців різних напрямків, медпрацівників, інженерів, технологів. Розробники, програмісти, web-дизайнери можуть розраховувати на 70-80 тис. грн. з урахуванням вирахування витрат на податки", – розповідає керівник експертно-аналітичного центру hh.ua Мащенко Катерина.

Нагадаємо, на українця накинулися з ножем в Польщі свої ж земляки: деталі жорстокого нападу.

Як повідомляв Знай.uа Європу заполонили мільйони українців, і не тільки заробітчан: де найчастіше просять притулку земляки.

Знай.uа писав, робота в Польщі для заробітчан: скільки платять, і що потрібно для працевлаштування.