Політичний експерт Валерій Димов підняв актуальну тему святкування Різдва Христового. Він вважає, що рано чи пізно українці почнуть відзначати свято за григоріанським календарем, тобто не 7 січня, а 25 грудня. Тим не менш Димов впевнений, що вирішувати питання буде тільки суспільство.
А ось заступник голови Управління зовнішніх церковних зв'язків УПЦ ПЦУ Євстратій Зоря заявив, що обговорюється питання не самого дня святкування Різдва Христового, а календарна реформа. Іншими словами, повна зміна календаря, а не тільки одного дня – Різдва Христового. Про це пише портал "Хвиля".
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
За переконаннями Зорі, догматичні або канонічні причини, що перешкоджають проведенню реформи – відсутні, однак потрібно враховувати практичні наслідки. Євстратій Зоря розповів, що церковна історія має приклади і драматичних, і успішних реформ. Одним з прикладів успішної реформи є Святкування Різдва Христового 25 грудня.
Різдво Христове до кінця IV століття почали святкувати в один день із хрещенням Ісуса в Йордані – 6 січня під назвою Богоявлення. Ні в Священному переданні церкви, ні в Євангелії не вказано точну дату дня або місяця народження Господа Ісуса Христа.
Відомо, що 25 грудня — це умовна дата Різдва Христового, як і будь-яка інша. Адже люди у Римській імперії у цей день відзначали язичницький день непереможного сонця. Щоб замінити язичницьке свято, вирішили запровадити свято в честь Істинного Сонця, а Христос називається Справжнім Сонцем.
В результаті християнство не боролося з язичницькими святами, а підлаштовувалося під них. Однак, за словами Димова, з символами важко боротися і через 10 років українці святкуватимуть Різдво 25 грудня. За словами Євстратія Зорі, рішення про перенесення дати Різдва прийматиме Соборний орган ПЦУ, а не окрема особа або предстоятель Епіфаній.
Нагадаємо, вся в квітах і на шпильках: Меланія Трамп почала прикрашати Білий дім до Різдва.
Як повідомляв Знай.uа британці відмовилися містити Меган Маркл: апетити дружини принца Гаррі виявилися непідйомними.
Знай.uа писав, "На цьому шляху багато перешкод": Епіфаній у Дніпрі благословив будівництво двох храмів ПЦУ.