Боржників за ЖКГ в Україні будуть карати за новими законами. Неплатників здебільшого просто будуть відключати від послуг.

Найстрашніше, що відтепер більше жоден українець не почуватиметься в безпеці у власній оселі. Адже для працівників комунальних служб більше не буде перешкодою зачинені двері. Їм планують дозволити "несанкціонований доступ" в житло боржників. Про це йдеться в тексті законопроекту №2458.

Законопроект, зареєстрованому у Верховній Раді, вже отримав схвалення профільного комітету з питань енергетики і житлово-комунальних послуг. 

комунальні послуги в Україні
комунальні послуги в Україні

Популярні новини зараз

Погода на 22 січня: збудеться синоптична мрія українців

"Заплатимо три мільйони готівкою″: в Ірані шукають кілера для вбивства Трампа

Українці поставили ультиматум Зеленському, відступати нікуди: відео

Жінки йтимуть на пенсію у 55: Зеленський вніс поправки до закону 4-х річної давності

Показати ще

"У невідкладних випадках, пов'язаних з необхідністю порятунку життя і здоров'я людей та/або майна… може бути здійснений доступ до житла, іншого об'єкта нерухомого майна без отримання згоди її власника (користувача), (несанкціонований доступ) для проведення огляду та ліквідації або запобігання аварії", - йдеться в законі "Про житлово-комунальні послуги".

Тепер статтю пропонується доповнити: "У невідкладних випадках, пов'язаних з необхідністю порятунку життя і здоров'я людей та/або майна, а також для обмеження (припинення) надання комунальної послуг...".

Експерт у житлово-комунальному господарстві, голова Асоціації професійних управителів нерухомістю, кандидат юридичних наук Андрій Нікончук вважає таку норму неприпустимою. Оскільки не можна проникати до приватної власності без рішення суду. В іншому випадку - це порушення прав людини.

"Проникати, щоб відключити за борги – це людожерська норма, по-іншому я її назвати не можу. У нас існує проблема, пов'язана з неможливістю стягнення заборгованості за комунальні послуги. У нас непрацююча судова система і в три рази більше непрацююча система виконання судових рішень. І проблему у цій непрацюючої сфері вирішили перекласти на комунальників", – каже Никончук.

Слід відзначити, що в документі немає жодних пояснень, навіщо така норма вводиться і яким може бути ефект для держави в цілому. 

Нагадаємо, військових хочуть включити у загальну пенсійну систему.

Як повідомляв портал Знай.uа, пенсіонерам пообіцяли перерахунок у грудні.

Також портал Знай.uа писав, що українцям перерахують борги за комуналку.