Монети дрібних номіналів в Украінебольше не приймають.
У 2019 монети номіналами 1, 2 і 5 копійок перестали бути платіжним засобом і ними вже не можна розрахуватися.

Про те, що робити українцям, у яких такі монети залишилися на руках, розповіли банкіри.

Куди нести монети номіналами 1, 2 і 5 копійок

Насправді, їх можна обміняти. Зробити це потрібно протягом трьох років. Процедура ця абсолютно безкоштовна і без будь-яких обмежень.

"Обміняти монети цих номіналів можна на монети і банкноти інших номіналів в сумах, кратних 10 коп.", - розповіли банкіри.

За словами експертів, вилучення з обігу 1, 2 і 5 копійок повинно зменшити час виконання касових операцій клієнтів і суттєво скоротити витрати банків на їх інкасацію та зберігання.

До 30 вересня 2020 року обміняти монети можна у всіх відділеннях українських банків, а до 30 вересня 2022 року - в Нацбанку і уповноважених ним банках: Ощадбанк, ПриватБанк і Райффайзен Банк Аваль.

Що буде далі з копійками в Україні

Популярні новини зараз
Треба терміново замінити водійське посвідчення: кому загрожує чималий штраф Новорічні канікули затягнуться аж на місяць: чому школи не готові до навчання Сніг та морози до -15°: українців попередили про найхолоднішу зиму за останні роки В Україні посилять мобілізацію та укріплять міста: до чого слід готуватися
Показати ще

На вилучення з обігу 1, 2 і 5 копійок Нацбанк не збирається зупинятися. Так, найближчим часом в Україні будуть поступово виводити з обігу монети номіналом 25 копійок. Вони не будуть повертатися в оборот при попаданні в банки, але при цьому на сьогоднішній день залишаються платіжним засобом.

Нагадаємо, з 1 жовтня 2019 року дрібні монети 1, 2 і 5 копійок перестали бути платіжним засобом в Україні.

Як повідомляв портал Знай.ua, Україна входить в гривневу епоху трьох нулів, що потрібно пам'ятати кожному.

Також Знай.ua писав, як виглядає найдорожча монета світу