В Україні до реєстру боржників вже потрапили понад 1,7 українців. Відповідні дані оприлюднили на урядовому сайті Opendatabot.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяТак, головними причинами, чому українці опинились у борговій пастці є невиконання рішення суду, несплата адміністративного штрафу, несплата комунальних послуг, невиплата аліментів, несплата за кредитами.
"Боржникам з реєстру можуть заборонити виїзд з країни, відмовити у відкритті поточних рахунків в банку, скасувати запити на відчуження майна та відмовити в наданні будь-яких нотаріальних послуг (наприклад, для купівлі або продажу нерухомості), а також це може вплинути на рішення роботодавця при прийомі на роботу", - зазначив юрист Opendatabot Микита Підгайний.
Дані Міністерства юстиції свідчать, що в реєстрі знаходиться понад 1,7 мільйона українців. 92% виконавчих проваджень - це стягнення з фізичних осіб, 8% - з юридичних осіб.
Часто державним виконавцям допомагають соцмережі. Боржники – насамперед, люди і вони хочуть показати, що вони відпочивають на морі, за кордоном. А державний виконавець бере то до уваги та робить висновки. Якщо є можливість гарно відпочивати, то чому, скажімо, відсутня можливість сплатити аліменти?!
Прийнятий 6 лютого 2018 року Закон щодо посилення відповідальності до злісних неплатників аліментів, розв’язав дещо руки державним виконавцям. Зокрема, застосування до боржників обмежувальних заходів, як то обмеження у праві виїзду за межі України,обмеження керування транспортними засобами, обмеження володіння зброю, обмеження у праві полювання сприяло сплаті боржниками заборгованості за виконавчими документами і періодичній сплаті аліментів. Зараз державний виконавець власною постановою за наявності сукупного розміру заборгованості сплаті аліментів за 6 місяців, виносить усі обмежувальні постанови.
Нагадаємо, українці роками переплачували за газ.
Як повідомляв Знай. ua, що необхідно робити при відсутності гарячої води та опалення.