Увечері 6 січня вірні православної церкви відзначають Різдвяний святвечір, напередодні Різдва. У народі його також називають «коляди». Значення святої ночі появи на світ Сина Божого Христа настільки велике, що навіть хід нової історії і наше літочислення ведеться від Різдва Христового. Дізнайтеся більше про традиції і прикмети цього світлого православного свята.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
У давні часи Святвечір був особливо шанований. Адже це навечір'я Різдва Христового, заключний день Різдвяного посту. Традиційно в цей день в їжу можна було приймати лише так зване сочиво — розмочені зерна пшениці з медом і сухофруктами. Дана традиція і дала назву світлого свята.
В Різдвяний святвечір до «вечірньої зірки», тобто до вечірніх співів за Богослужінням «Волхви ж із зіркою подорожують», нічого не їли і навіть не сідали за стіл. З появою ж на небі першого радісного вогника, який сповістив колись волхвів про народження Спасителя, можна було починати святкувати. Головна кулінарна подія Різдва — це вечеря в святвечір.
Народні прикмети на 6 січня
Наші предки в переддень Різдва обов'язково клали на стіл пучок сіна — на згадку про ясла, в яких народився Ісус Христос. Стіл накривали білосніжною скатертиною та розставляли на ньому дванадцять страв — по числу апостолів — та всі страви були пісними. А з настанням 7 січня на стіл дозволялося ставити і м'ясні страви.
В Різдвяний святвечір православні зобов'язані відвідати богослужіння в церкві. З самого ранку господині прибирають у будинку, після чого приступають до приготування святкової вечері.
Традиційно трапеза починається з молитви, в якій прославляється Христос. В першу чергу куштують кутю, після чого приступають до всіх страв на столі.
Існує цікавий звичай: у переддень Різдва молодь розмальовує обличчя, одягає національні костюми, ходить по хатах і співає колядки. Важливим атрибутом такого діяння виступає Віфлеємська зірка, в центр якої повинна бути ікона. В обрядових піснях прийнято прославляти Христа. Колядників завжди обдаровують солодощами, випічкою або грошима.
У Святвечір слід попросити вибачення у людей, яких образили, а також пробачити всіх своїх ворогів.
Як повідомляв Знай.ua багато людей дуже бояться високосного року. І не дивно, адже існує стільки прикмет з цього приводу. Дізнайтеся, чи
Також Знай.ua писав, що європейські синоптики надали свій
Нагадаємо, 2020 рік – це рік білого Щура. Вн принесе багато приємних моментів. Але