Фахівець дав прогноз вартості
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВодночас китайці намагаються винайти альтернативу для боротьби з АЧС, зокрема, вирощують свиней-мутантів, щоб врятувати країну від "апокаліпсису свинини". Генеральний директор ТОВ "Центр підвищення ефективності у тваринництві" Микола Бабенко пояснив, як позначаться ці глобальні зміни на українському ринку і на які перетворення слід очікувати вже цього року. Про це пише
Повідомляється, що ціни на свинину в ЄС досягли історичного максимуму. ЄС все ще залишається постачальником свинини №1 у світі, експортуючи близько 4 млн тонн щороку. Однак, світовий дефіцит свинини в 10 млн тонн не вдасться закрити у найближчі 3–5 років, тому подальше зростання цін на свинину неминуче. Поява АЧС в центральній частині ЄС спровокує стрімке і неконтрольоване зростання цін на свинину. Вже у 2019 році ціни на свинину в ЄС зросли з 1,35 євро/кг у січні до 1,97 євро/кг у грудні.
Згідно з аналітичними даними Центру підвищення ефективності у тваринництві за шість років середній показник споживання свинини в Україні зменшився вдвічі – з 25 до 12 кг. Ціни на живих свиней в Україні з 2017 року тримаються на рівні 1,4 євро/кг, однак надприбутків для свинарів така ціна не дає. В першу чергу через щорічні перевитрати у розмірі 8 млрд грн на корми і ветпрепарати. В результаті собівартість в Україні живих свиней знаходиться на тому самому рівні 1,4 євро/кг.
Ще однією причиною є вразливість свинокомплексів у випадку АЧС. Фахівець прогнозує, якщо не буде змін із собівартістю і компенсаціями свинокомплексам за свиней у випадку АЧС, потрібно готуватися до того, що ціни на свинину сягнуть 200–250 грн/кг, а ціни на живих свиней встановлять у 2020 році нові рекорди в 60–70 грн/кг. Тож, щоб утримати ціни в Україні на рівні 2019 року, держава насамперед має виконати свою функцію – захистити свинокомплекси і передбачити 500 млн грн на компенсації за свиней у випадку АЧС.
Фахівець наголошує, що в Україні є можливість отримати собівартість свинини на рівні з Бразилією, США та Канадою – 0,8 євро/кг на сухих кормах, а на рідкій годівлі ще нижче –0,5 євро/кг. Навіть якщо ціни на свиней залишаться на рівні 2019 року, то з 1 млн тонн свинини, вирощеної в Україні, додана вартість може скласти 32 млрд грн, а з урахуванням тенденції зростання цін на свинину, то і значно більше. Крім того, появляться додаткові робочі місця.
Нагадаємо, раніше
Як повідомляв портал "Знай.ua",
Також "Знай.ua" писав,