Як відомо, більшість українських пар віддають перевагу цивільному шлюбу. Ця форма союзу має свої особливості. Експерт шоу "Один за всіх" Сергій Костира розповів про те, чи існують юридичні права у подружжя і можна ділити майно при розриві відносин.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗа його словами, юридичні права подружжя регулюються, зокрема, Сімейним кодексом України.
"У відповідності зі статтею 21 Сімейного кодексу України проживання однією сім'єю чоловіка та жінки без шлюбу не є обставиною для виникнення у них подружніх прав і зобов'язань. Ще одна важлива стаття – ст. 74 того ж СКУ. Згідно з нею, якщо жінка та чоловік проживають однією сім'єю, але не перебувають у шлюбі між собою або в будь-якому іншому шлюбі, майно, набуте ними за час спільного проживання, належить їм на праві спільної сумісної власності. Так, майновий правовий статус "офіційного" і "цивільного" шлюбу майже прирівнюються. Варто врахувати, що при необхідності поділу майна, набутого за час проживання однією сім'єю поза законного шлюбу, необхідно буде звернутися до суду з позовом про визнання факту проживання однією сім'єю, а також визнання майна спільною сумісною власністю; визнання права власності на 1/2 частину цього майна та поділ такого майна; визначення частки у спільній сумісній власності, стягнення грошової компенсації за частку у спільному майні. Або ж повинна бути досягнута угода, шляхом укладення нотаріально посвідченого договору", – повідомляв фахівець.
Також в позовній заяві слід довести, що в певний час пара дійсно проживала разом і спільними вкладеннями придбала майно, яке вирішено ділити. Доказами можуть бути довідки, реєстраційний запис у паспорті, показання свідків і так далі.
Костира додав, що в усіх правил бувають винятки.
"Бувають ситуації, коли чоловік і жінка живуть у цивільному шлюбі, але жоден з них не розірвав попередній офіційний шлюб. В такому випадку треба усвідомлювати відсутність законодавчого захисту у випадку майнового спору. Ще один поширений випадок – коли майно, придбане в цивільному шлюбі на загальний бюджет, оформляється на одного з пари. Таке майно, за фактом, належить одній людині. Друга сторона не має права на це майно до тих пір, поки в судовому порядку не буде доведено, що загальне майно. Часто один з партнерів не хоче ділити майно, якщо у нього за цей час придбань більше. Пам'ятайте, що закон завжди на боці правди і за свої права варто боротися", – зазначив він.
Як повідомляв портал Знай.ua, чоловік на ім'я Мухаммад Мутумба взяв в дружини дівчину Шабуллу Набукиру, яка згодом виявилася переодягненим чоловіком-аферистом — Річардом Тумушабе.
Також портал Знай.ua писав, що в напередодні початку ювілейного сезону "Голос країни" в Києві відбулася презентація головної вокальної битви епох.