В 2020 році заробітки у сусідній Польщі манять українців вже набагато менше, ніж кілька років тому. Тепер на європейському та українському ринках праці з'явилися цікавіші тенденції та нововведення.

Відомо, що Німеччина відкрила двері для українців, однак, перш за все, для висококваліфікованих робочих спеціальностей та інженерів. На польському ринку праці, незважаючи на деяке зростання заробітних плат, зазначається поки що невеликий відтік українських трудових мігрантів, в першу чергу до тієї ж Німеччини, де зарплати в 3-4 рази вище за польські.

Заробітчани, фото: fakty.com.ua
Заробітчани, фото: fakty.com.ua

Зростання зарплат в Україні в різних професіях, у великих і середніх містах практично впритул наблизився до рівня зарплат у Польщі. Цю тенденцію прекрасно знають українські трудові мігранти в цій країні, і вже сформувалася "когорта" бажаючих повернутися назад до України.

Заробітчани, фото з вільних джерел
Заробітчани, фото з вільних джерел

Популярні новини зараз

Ляшко закликав везти евакуйованих з Китаю українців до нього додому

Біблійні "вершники Апокаліпсису" несуться на Єгипет - страшні пророцтва збуваються?

Українська влада покинула молоду дівчину в зараженому Ухані: "Мені навіть їсти нічого"

Топ-7 шкідливих продуктів, які є на кожній кухні, але краще від них відмовитися

Показати ще

Всі тенденції, як вважає ряд експертів, є позитивними, особливо остання з них: "Нарешті для багатьох українських трудових мігрантів з'явилася прекрасна можливість знайти собі гідну роботу за фахом в рідній країні і повернутися з Польщі додому. Зарплати сьогодні у багатьох українських містах за різними спеціальностями, дійсно зрівнялися з польськими. Наприклад, в Одесі, Львові, Києві, Дніпрі, висококваліфікований токар може заробляти від 15 до 20 тисяч гривень. У Польщі вони тепер вище в перерахунку на гривні буквально на 1-2 тисячу. А чимало прикладів, коли ці заробітні плати і нижче, ніж в Україні", - розповів експерт ринку праці Андрій Хвостовский.

Відома українська демограф, директор Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України Елла Лібанова заявила, що держава має зробити все необхідне для того, щоб підняти рівень мінімальної заробітної плати, принаймні, вдвічі, так як за "мінімалкою" тягнеться і середня зарплата.

Нагадаємо, не тільки полуниця і будівництво: заробітчани підкорили Польщу незвичайним способом.

Як повідомляв Знай.uа не все так просто: в Україні змінили правила відвідування окупованого Криму, деталі.

Знай.uа писав, і тебе теж порахували: Милованов назвав кількість українських нелегалів".