Деякі правила безвізу невдовзі зміняться. Ці зміни не пов’язані з Україною, їх запланували ще до того, як нам надали безвізовий режим – але наших громадян вони зачеплять напряму.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Євросоюз готує запуск двох систем
Перша, за назвою EES, замінить "штампики у паспорті". Друга, ETIAS, потрібна для авторизації безвізових паспортів: у ній будуть зобов’язані реєструватися подорожуючі.
Важливо: всупереч назві, в ETIAS будуть реєструватися не конкретні поїздки чи то "подорожі". Насправді йдеться про реєстрацію проїзних документів, тобто паспортів.
Після запуску ETIAS (орієнтовно – з 2021 року) українцям, які їздять до Шенгену, необхідно буде реєструвати паспорт в електронній системі. Дозвіл видається на кожний паспорт окремо (їздите до ЄС за двома паспортами – треба реєструватися двічі; закінчився термін дії паспорта – доведеться реєструвати новий).
Перелік даних до ETIAS
Прописаний у законі про запровадження цієї системи. Ось їх повний перелік:
Дані про паспорт: номер, дата видачі тощо.
Ім’я: своє повне ім’я та прізвище, а також попередні (наприклад, дівоче прізвище), національність та попередні національності, псевдоніми, якщо є (приміром, для письменників чи артистів), дата та місце народження, імена батьків. Для неповнолітніх дітей – дані про батьків або опікунів.
Позначити наявність освіти та роботи. При цьому не потрібно навіть звітувати, де саме працюєте – достатньо обрати один із пунктів у меню!
Перша держава ЄС, до якої ви плануєте їхати. При цьому достатньо зазначити лише державу: адресу зазначати не обов’язково, жодних довідок про заброньований та сплачений готель не потрібно в принципі.
Ціна питання
ETIAS та EES – все це коштувало європейським платникам податків трохи більше ніж 200 млн євро; подальша підтримка системи та зарплатня для долучених людей також буде потребуватиме грошей. А тому реєстрація паспортів у системі буде не безкоштовною.
Правило 90 на 180
Передусім йдеться про тих, хто жив у ЄС нелегалом чи перевищив правило безвізу про 90 днів, отримав заборону в’їзду на кілька років, але вирішив "спробувати ще" і поїхав до Євросоюзу з новим паспортом.
Нагадаємо, що з наступного року для в'їзду в країни Європи українцям доведеться проходити додаткову перевірку.
Як повідомляв портал "Знай.uа", з 2021 роки ЄС вводить нові правила по безвізу.
Також "Знай.uа" писав, що з 2021 року Євросоюз запускає Європейську систему авторизації та інформації про подорожі ETIAS.