В комітеті Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів розробляють нову пенсійну програму, повідомила голова комітету Галина Третьякова.

Зокрема, українцям хочуть надати можливість відкладати собі на пенсію, поповнюючи особовий рахунок. При чому, яку суму відкладати на старість, кожен вирішуватиме сам. А роботодавець повинен буде сплачувати ту ж суму плюс 1 відсоток від зарплатні робітника.

Пенсіонери, фото: pixabay.com
Пенсіонери, фото: pixabay.com

Це роблять на виконання зобов’язань перед міжнародними інституціями збільшити коефіцієнт заміщення (частину доходу, яка зберігається в робітника після його виходу на пенсію) до 40 відсотків. Зараз він в середньому по країні становить 20 відсотків, а для людей у віці 70-80 років може становити навіть 10-15 відсотків.

Зараз в Україні працює солідарна система загальнообов’язкового пенсійного страхування та система добровільного пенсійного забезпечення.

Популярні новини зараз

Головне за день четверга, 27 лютого: в Україні немає засобів від коронавірусу, заробітчан кинули в океані, а пенсіонерів чекає "бонус"

Оля Полякова займе місце Володимира Зеленського

Пенсії, вихідні та "прозорі" банки, що зміниться з 1 березня для українців

Сині кити - ще квіточки, ця гра може коштувати життя вашій дитині, відео

Показати ще

Нагадуємо, що нещодавно міністр економіки Тимофій Милованов прокоментував найбільш суперечливі положення проекту нового кодексу про працю.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про те, що на сайті Верховної Ради з’явився проект нового трудового кодексу, який також містить низку суперечливих положень.

Також портал "Знай.uа" пояснював, за що і на скільки будуть штрафувати роботодавців.