В комітеті Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів розробляють нову пенсійну програму, повідомила голова комітету Галина Третьякова.

Зокрема, українцям хочуть надати можливість відкладати собі на пенсію, поповнюючи особовий рахунок. При чому, яку суму відкладати на старість, кожен вирішуватиме сам. А роботодавець повинен буде сплачувати ту ж суму плюс 1 відсоток від зарплатні робітника.

Пенсіонери, фото: pixabay.com
Пенсіонери, фото: pixabay.com

Це роблять на виконання зобов’язань перед міжнародними інституціями збільшити коефіцієнт заміщення (частину доходу, яка зберігається в робітника після його виходу на пенсію) до 40 відсотків. Зараз він в середньому по країні становить 20 відсотків, а для людей у віці 70-80 років може становити навіть 10-15 відсотків.

Зараз в Україні працює солідарна система загальнообов’язкового пенсійного страхування та система добровільного пенсійного забезпечення.

Популярні новини зараз

Погода на 18 лютого для всієї України стане репетицією весни

В Україні запроваджують безкоштовне розмитнення "євроблях", названо головні підводні камені

Секс із Данилком, гей-спільнота та залицяння депутата - фіналіст Євробачення зважився на відчайдушні зізнання

Вакарчука кинуло в піт через незручні питання про спонсорів - "Мукає і трясе головою"

Показати ще

Нагадуємо, що нещодавно міністр економіки Тимофій Милованов прокоментував найбільш суперечливі положення проекту нового кодексу про працю.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про те, що на сайті Верховної Ради з’явився проект нового трудового кодексу, який також містить низку суперечливих положень.

Також портал "Знай.uа" пояснював, за що і на скільки будуть штрафувати роботодавців.