Українкам передпенсійного віку залишилося менш ніж 50 днів, щоб вийти на пенсію раніше – в 59 років. З 1 квітня вік виходу на пенсію для жінок знову підвищується на пів року і становитиме 59 років і 6 місяців. Це наразі передостаннє підвищення, оскільки ще через рік, з 1 квітня 2021 року, чоловіки і жінки будуть виходити на пенсію однаково – в 60 років. Однак депутати вирішили на цьому не зупинятися.

З'ясувалося що зараз вийти на пенсію в 59 років можуть тільки жінки, які досягли цього віку не пізніше 30 вересня 2019 року. Тобто, які народилися до 1 жовтня 1960 року. У Пенсійному фонді пояснили, що така вимога закону №1058 "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", ст. 26. У цій статті сказано, що право виходу на пенсію у 59 років мають жінки, які народилися в період з 1 квітня 1960 року по 30 вересня 1961 року. А ті жінки, хто народився пізніше, наприклад, 12 лютого 1961 року вже не мають права вийти на пенсію у 59 років.

українські пенсіонери, фото Главред
українські пенсіонери, фото Главред

Водночас і жінкам, і чоловікам, треба мати не менше 27 років страхового стажу, тобто стажу легальної роботи, з якої їх роботодавцями сплачувалися внески в Пенсійний фонд. Кількість років страхового стажу теж підвищується щорічно, з 1 січня кожного нового року збільшується на 1. Відповідно, з 2021 року мінімальний страховий стаж, необхідний для призначення пенсії, зросте до 28 років, з 1 січня 2022 року – до 29 років і так далі. Триватиме так до 2028 року, поки мінімальний страховий стаж не досягне 35 років для всіх.

Після підвищення мінімального страхового стажу з 2018 року відразу на 10 років або до 25 років, без пенсії виявилося кілька мільйонів людей, у яких його не було на момент досягнення ними 60 років. У Пенсійному фонді пояснили:

Популярні новини зараз
"Київстар" попередив українців про небезпеку: що треба знати Залишився тиждень: українці ризикують пропустити важливу процедуру Пенсіонерам дадуть знижку на продукти 20%: що потрібно взяти в магазин Якою буде погода у травні для українців: чи ховати парасольки та куфайки після квітневих дощів
Показати ще

"У разі відсутності необхідного страхового стажу для призначення пенсії за віком після 60 і 63 років, пенсію можна отримати після 65 років. Але для цього потрібно мати мінімум 15 років страхового стажу" Пенсійний фонд

Пенсіонери, фото: maxim-nm.livejournal.com
Пенсіонери, фото: maxim-nm.livejournal.com

У разі якщо до 65-річного віку людина не напрацювала 15 років страхового стажу, держава все одно призначить так звану соціальну допомогу яка дорівнює прожитковому мінімуму для осіб, які втратили працездатність, на сьогодні це 1638 грн. Згідно з даними Пенсійного фонду на сьогодні право на заслужений відпочинок мають 11,3 млн осіб, з них 2,6 млн осіб отримують пенсію і продовжує працювати.

Середня пенсія по Україні становить 3083 грн, у тому числі пенсія за віком – 3064 грн, її отримують 75,4% пенсіонерів або 8,52 млн чол. У цьому році двічі зростуть мінімальні пенсії. З 1 липня вони досягнуть 1712 грн (+74 грн), з 1 грудня 1769 грн (+57 грн). Тобто за рік підвищення складе 131 грн, або 8%. При цьому перерахують пенсії і тим, хто має понад нормативний стаж – для жінок понад 30 років, для чоловіків – більше 35 років.

Пенсіонери, фото: РБК
Пенсіонери, фото: РБК

Обов’язково підпишись на наш канал у Viber, аби не пропустити найцікавіше

Нагадаємо, раніше українцям довелося виборювати пенсії через суд, куди поділися заслужені гроші

Як повідомляв портал "Знай.ua", субсидіанти масово втратять пільги, кому приготуватися до екстреної перевірки

Також "Знай.ua" писав, що українцям підвищуватимуть пенсійний вік безкінечно, коли чекати заслуженого відпочинку