В Україні зафіксовано перший випадок
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися1. Часте миття рук і використання антисептиків
Дана порада є першою у списку рекомендацій ВООЗ з профілактики коронавірусу. Особиста гігієна допомагає позбутися від мікробів, які вже є на шкірі. Тобто, важливість миття рук ніхто не скасовував. Однак потрібно пам'ятати, що коронавірус передається декількома шляхами, в тому числі, повітряно-крапельним. Тобто, його можна просто вдихнути в транспорті або в магазині. Водночас захоплюватися антисептиками також не варто, оскільки їх часте вживання шкодить шкірі, у якої теж є свій імунітет.
2. Носити захисну маску
Щодо масок у медиків немає однозначної думки. Одні вважають, що носити маски в розпал інфекцій потрібно всім, а інші запевняють, що використовувати їх доречно лише хворим, щоб не поширювати інфекцію. У МОЗ зазначають, що у здорових людей маски формують хибне почуття захищеності. Але попри те, що маски дійсно повністю не захищають органи дихання від вірусу, але вони можуть знизити концентрацію збудника, що потрапляє в організм. Тому в місцях великого скупчення людей маски краще все ж використовувати, змінюючи кожні 2-4 години. При цьому уникати торкання до самої поверхні маски, після чого вимити руки. На вулиці носити маски не потрібно, тому, що концентрація вірусу на відкритому повітрі і так в рази менше, ніж у приміщенні.
3. Зміцнювати імунітет
Сильний імунітет як ніщо інше може гарантувати, що організм не підхопить коронавірус або в крайньому разі хвороба пройде в легкій формі. Щоб зміцнити імунітет, потрібно займатися спортом, збалансовано харчуватися і не нервувати. Однак, здоровий спосіб життя потрібно вести постійно, а не тільки в розпал епідемій. Використання імуномодуляторів може виявитися навіть небезпечним — засобів з доведеною ефективністю мало, а побічні ефекти можуть виявитися найнесподіванішими.
4. Пити гарячу воду, а не алкоголь
Поради з приводу перевірених народних методів, наприклад, парити ноги, їсти часник і сало, пити настоянки трав, дійсно ефективні, але тільки у випадку банальної застуди, а не при вірусній інфекції. Те ж саме з алкоголем — спиртне може тільки нашкодити, оскільки послаблює імунітет. Тому найкраще пити теплу або навіть гарячу воду. Лікарі з Уханя помітили, що коронавірус є термічно нестійким і гине при температурі вже у 27 градусів.
5. Карантин
Практика Китаю показала, що саме карантин виявився найбільш дієвим способом боротьби з коронавірусом. Відповідно, щоб не заразитися, краще якомога рідше бувати в місцях великого скупчення людей. По можливості, варто також відмовитися від громадського транспорту. Краще також відкласти поїздки в країни, де є загроза зараження коронавірусом.
Нагадаємо,
Як повідомляв портал "Знай.ua",
Також "Знай.ua" писав,