Національний Банк України затвердив рекомендації банкам щодо обслуговування позичальників під час
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"Ті клієнти, які зараз почали зазнавати труднощів з погашенням кредитів, охоче йдуть на реструктуризацію. Це стосується як бізнесу, так і фізосіб. Але потрібно розуміти, що після закінчення карантину всі плати поновляться в попередньому графіку. Зараз вони просто зсуваються по часу. Під час пільгового періоду банки також не нараховують пені і штрафи за простроченими кредитами", – розповів UBR.ua глава прес-служби ПриватБанку Олег Серга.
Зазначається, що позичальник у період дії карантину може бути тимчасово звільнений від кредитних платежів, за умови звернення в банк і підтвердження погіршення свого фінансового стану, а саме втрати роботи, істотного зниження доходів, припинення роботи бізнесу. Підтвердити свою неплатоспроможність потрібно документально. Кожен випадок розглядатиметься в індивідуальному порядку.
"Банк самостійно визначає порядок подання та оформлення документів для проведення реструктуризації, віддаючи перевагу дистанційним каналам комунікації з клієнтами. Кожен кейс банк розглядає в індивідуальному порядку та інформує клієнта про прийняте рішення", – розповів директор з розвитку бізнесу Банку Кредит Дніпро Денис Міхов.
У Національному банку підкреслили, що "кредитні канікули" не є скасуванням або списанням боргів. Це лише відстрочка сплати боргу і відсотків для позичальників, фінансовий стан яких погіршився. Банки продовжать нараховувати відсотки за користування кредитами, одночасно нараховуючи і виплачуючи відсотки за депозитами вкладниками.
"Банк не може всіх позичальників без винятку надавати кредитні канікули, оскільки значна частина отриманих відсотків по кредитах йде на виплату відсотків по всіх депозитах. Списання або зниження відсотків можливо, але у виняткових випадках. Приміром, у нас всім позичальникам-медпрацівникам знизили на період карантину плату за кредитами до 0,001% річних і скасовувати сплату всіх комісій в автоматичному режимі", – зауважив директор департаменту ризик-менеджменту Акордбанк Микола Войтків.
Крім того, Нацбанк рекомендував банкам ефективно взаємодіяти з платоспроможними позичальниками, забезпечуючи своєчасне отримання всіх запланованих платежів за графіком, щоб уникнути ризиків зниження ліквідності, зростання кредитних ризиків і зниження капіталу. Якщо банк буде мати повну впевненість в тому, що позичальник платоспроможний, і просто не хоче платити по кредиту, прикриваючись кризою, то йому просто відмовлять у реструктуризації.
Нагадаємо,
Як повідомляв портал "Знай.ua",
Також "Знай.ua" писав,