В Україні під час карантину впроваджено дистанційне
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"Сідай, вчитель. Двійка! Українські школярі навчаються по відеоуроках. Карантин, так. Таке буває. На відеоуроках, які ведуть "кращі вчителі України", є помилки. Буває. Кожен має право на помилку. Діти і дорослі ці помилки бачать, обговорюють, дивуються і виправляють. Відмінно, "робота над помилками" - відомий педагогічний прийом. Вчителі ображаються і називають це "тролінгом" і "образою". Хвилиночку! Кожен має право на помилку. І ви маєте. І школяр має. Але коли школяр помиляється, ви знижуєте йому оцінку. І ніхто не каже, що це "тролінг" та "образа". Це об'єктивність. Так, до вчителів, вимоги завищені. А чого раптом вони повинні бути інші?"
"На відміну від тебе, вчитель, школяр не має вищої педагогічної освіти. У нього немає багаторічного досвіду виступу перед іншими людьми — на відміну від тебе, професіонала педагогіки. Навчальний матеріал, запитання з якого ти задаєш йому на уроці, школяр вчить вперше в житті — на відміну від тебе, вчителя, який вивчав це спочатку в школі, потім в педінституті, а потім ще й десятки разів розповідав на уроках. Про загальний багаж знань і незрівнянний кругозір дитини і дорослого з вищою освітою я навіть не кажу.", - йдеться у повідомленні Діброва.
Сергій Дібров наголошує на тому, що не можна порівнювати досвід, кругозір і, щобільше, психіку дорослої людини і дитини, яка через занижені оцінки часто втрачає можливість поступити на омріяну спеціальність, ламаючи тим самим долю.
"Я все прекрасно розумію. Коли ти, вчитель, ставиш двійки за неуважність, за неакуратність, за помилки, виправлені самим учнем ("неакуратність", ага) - ти ж не "тролиш", не "наносиш психологічну травму" і не "знущаєшся" боронь Боже. Ти просто "об'єктивно оцінюєш" і "просто знижує оцінку". За урок, за семестр, за рік, в атестаті. Нічого особистого: ти просто перекреслюєш дитині можливість вступити на спеціальність, про яку він мріє. Ламаєш долю, так. Тобі можна. Об'єктивність і неупередженість. Ах, ти хвилювався, вчитель? Ну так, у тебе ж ніжна, ранима доросла психіка. Не те, що у 10-річної дитини. У нього нерви повинні бути — огого!"
Дібров вважає смішним оправдання вчителів розгубленістю перед камерою і не вартою уваги. Він згадав про те, що дітей ретельно обшукують перед ЗНО на противагу вчителям, які мали можливість підготуватися до уроку і взяти з собою всеможливі підручники та довідники з розв'язками.
Ой, учитель, ти забув матеріал? Так треба було готуватися до уроку! Ти ж зробив домашнє завдання і повторив будинку пройдений матеріал? Як "ні"? Тоді вибач, двійка. Ніякого тролінгу. Неупередженість. І зауваж, вчитель, тебе ніхто не обшукував перед записом, як обшукують дітей перед ЗНО. Ніхто не стояв у тебе над головою з указкою, зірким поглядом перевіряючи, щоб "ні-ні". Ніхто начебто не відбирав у тебе підручники, довідники з правильними відповідями.
"Щобільше, вчитель! Ніхто не забороняв тобі навіть користуватися телесуфлером! (я потім розповім, що це таке). І якщо навіть в таких умовах ти не вивчив і не зміг без помилок розповісти матеріал, значить ти, вчитель, був абсолютно не готовий до відеоуроку. Сідай, двійка. Ні, це не тролінг. Коли ти лаєш дітей за підказки, за шпаргалки, за списування, ти ж не "тролиш", ти ж "об'єктивно оцінюєш його знання". Ти, вчитель, на відміну від учня міг переглянути, перемонтувати, перезняти своє відео. На відміну від тебе, учні не мають на це ніякого права та ні найменшої можливості. Ти цим не скористався. Двійка, вчитель, об'єктивна і неупереджена."
Автор допису акцентує увагу на тому, що дітей ніхто не запитує, чи бажають вони вивчати той чи інший предмет. На відміну від школярів вчитель — доросла людина, яка вибрала собі конкретну спеціальність і навіть предмет, погано займатися яким має бути соромно.
"Зрештою, ніхто тебе, учителю, не змушував йти на цю роботу. Ти доросла людина, для тебе відкриті всі двері. Цим ти, вчитель, дуже сильно відрізняєшся від дітей. Їх ніхто не запитує, чи вони хочуть вчити математику (історію, географію, фізику, астрономію). Їм сказали "треба", а тебе поставили ставити оцінки. Ти навіть сам вибирав собі приклади для вирішення! Так що вибачай. На відміну від дитини ти, вчитель, сам вибрав роботу по душі, предмет, спеціалізацію, ти займаєшся улюбленою справою. І якщо ти займаєшся улюбленою справою настільки погано — сідай, вчитель, двійка. Об'єктивна і неупереджена. Живи тепер з нею. Як ваші учні живуть. P. S. Так, я був хорошим учнем. Так, я маю досвід викладання дітям і дорослим. Так, мої уроки записували на камеру."
Обов’язково підпишись на наш канал у
Нагадаємо,
Як повідомляв портал "Знай.ua",
Також "Знай.ua" писав,