Посівний календар на травень 2020 підкаже дачникам і
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяМісячний календар на травень 2020 по днях
1 травня — можна саджати кущі і дерева, скосити траву для уповільнення росту. Можна мульчувати, полоти, боротися з шкідниками. Не можна: садити і пересаджувати садово-городні культури.
2 травня — можна займатися декоративними рослинами, косити траву для уповільнення росту. День добре підходить для посадки шипшини, жимолості, витких квітів. Не можна: садити фруктові дерева, овочі, будь-які сорти на насіння.
3 травня — аналогічно, як і 2 травня, але крім цього можна посадити кореневі овочі.
4 травня — можна садити квіти, фруктові дерева кісточкових сортів, закладки бульб і насіння на зберігання. Також можна посадити кабачки, гарбуз, огірки, квасолю, горох, розсаду капусти, цибулю на зелень. Можна косити траву, поливати землю, підв'язувати і удобрювати кімнатні рослини, обрізати квіти.
5 травня — аналогічно, як і 4 травня. Не можна: гарбуз. Замість нього можна посадити баштанні — кавун і диню.
6 травня — можна садити капусту, огірки, помідори, перець, гарбуз, кабачки, картоплю. У цей день можна прищеплювати культури, вносити добрива, поливати, труїти шкідників, розпушувати ґрунт. Не можна: займатися садом.
7 травня — не рекомендується нічого садити і обробляти через повню.
8 травня — після повного місяця не можна нічого садити і сіяти, але можна прополоти бур'яни і підстригти газон — трава та бур'яні будуть рости повільно.
9 травня — можна сіяти редис, ріпу, посадити картоплю, зайнятися суницею.
10 травня — можна розпушувати і удобрювати ґрунт, обрізати дерева. По овочах ті ж рекомендації, що і 9 травня, але в цей день також можна зайнятися декоративними квітами, особливо трояндами.
11 травня — можна садити картоплю, редиску, ріпу, цибулю на перо, горох, квасолю, гарбуз, перець, часнику, а також рихлити і удобрювати ґрунт, доглядати за деревами. Не можна: садити і пересаджувати декоративні квіти.
12 травня — аналогічно, як і 11 травня, але в цей день можна займатися пересадкою декоративних квітів.
13 травня — краще не садити нічого, але можна косити траву на газоні, полоти грядки, боротися зі шкідниками, підстригати дерева і кущі, займатися прищипуванням і мульчуванням.
14 травня — можна рихлити, полоти, мульчувати, боротися з хворобами і шкідниками. Не можна: займатися посадкою рослин.
15 травня — підходить для посадки селери, редиски, цибулинних, гарбуза, огірків, суниці, малини. Можна садити перець, капусту, баклажани, помідори. Рекомендується зайнятися прищепленням дерев, ягідних кущів, поливкою і добривом землі.
16 травня — можна займатися посадкою картоплі, редиски, селери, цибулі, розсади томатів, капусти, перцю, баклажанів, а також буряків і цибулинних рослин. Щепленням дерев, ягідних кущів також можна займатися, а також вносити добрива, поливати.
17 травня — садити цибулинні культури, редис, селеру, а овочеві рослини з теплиць можна перемістити на відкриті грядки. День підходить для культивації або удобрення ґрунту, прищеплення дерев, ягідних кущів.
18 травня — зайнятися обрізанням дерев, кущів, прополюванням, розпушуванням, боротьбою зі шкідниками, закладкою компосту. Не можна: сіяти і садити.
19 травня — можна стригти газон, обробляти рослини від хвороб, вносити підживлення або рихлити ґрунт. Не можна: сіяти і садити.
20 травня — хороший день для садіння коренеплодів, цибулин і бульбових сортів рослин, багаторічних квітів. Можна обрізати дерева і кущі.
21 травня — можна сіяти насіння однорічних рослин, червону квасолю, декоративний гарбуз, садити коренеплоди, цибулини, бульбові.
22 травня — не можна нічого садити, сіяти, обробляти яким-небудь чином землю через новолуння.
23 травня — можна саджати боби і в'юнкі рослини (наприклад, виноград або в'юнку троянду). Хороший момент для обрізання зайвих пагонів, прополювання грядок, підготовки ділянки для посадки, мульчування, обприскування і обкурювання від шкідників.
24 травня — хороший день для висадки бобових і витких рослин, видалення зайвих пагонів, мульчування, боротьби зі шкідниками, хворобами. Можна сіяти петрушку і пересаджувати полуницю.
25 травня — відмінний час для посадки та пересадки майже всіх рослин, особливо кавунів, бобових, баклажанів, кабачків, патисонів, огірків. Особливо добре садити низькорослі рослини для міцного стебла. Добре приживеться розсада квітів і капусти.
26 травня — гарний час для посадки низькорослих рослин, а з високорослими краще почекати. Рекомендується посадити розсаду низьких сортів помідорів, перцю, капусти, баклажанів, посіяти огірки, кабачки і бобові.
27 травня — несприятливий день для висадження садово-городніх культур. Можна посадити дерева або кущі, скосити траву для уповільнення росту, зайнятися мульчуванням і боротьбою зі шкідниками. Землю слід розпушити, прибрати бур'яни.
28 травня — ризиковано садити овочі і квіти, краще зайнятися чагарниками і деревами: посадити, сформувати крони, обприскати від шкідників і хвороб. На городі можна прорідити сходи.
29 травня — можна посіяти теплолюбні трави, такі як розмарин, майоран і базилік, але ділянку потрібно на годину накрити. Не можна: садити будь-які садово-городні культури.
30 травня — несприятливий час для посадки як насіння, так і розсади, зате вдалий — для декоративних рослин і кущів (жимолость або шипшина). У цей період добре приживаються виткі рослини. Рекомендується обробити вже посаджену полуницю.
31 травня — можна скосити траву, щоб повільніше зростала, розділити і пересадити багаторічні рослини. Не можна: садити овочі, фруктові або ягідні дерева
Обов’язково підпишись на наш канал у
Нагадаємо, міні-город на балконі –
Як повідомляв портал "Знай.ua",
Також "Знай.ua" писав,