В українських Карпатах заборонили проведення будь-яких суцільних рубок лісу. Відповідну постанову «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» ухвалив уряд. Тим часом Держекоінспекція продовжує фіксувати недотримання природоохоронного законодавства в лісах.

«Цей документ вводить радикальне обмеження на проведення будь-яких суцільних рубок. Постанова має вдосконалити заходи щодо охорони ялицево-букових лісів на гірських схилах Карпатського регіону від суцільного вирубування як з підприємницькими, так і з оздоровчими цілями.

Цей нормативно-правовий акт дозволить змінити практику проведення суцільних рубок в гірських лісах, зменшити ризик катастрофічних повеней в Карпатському регіоні, забезпечити охорону біорізноманіття під час проведення лісозаготівлі, залучити інвестиції в сучасну лісозаготівельну техніку, створить можливості для збільшення реалізації пиломатеріалів та продукції з деревини на ринках країн ЄС», - пояснив голова Держекоінспекції Андрій Мальований.

Він зауважив, що кожного місяця ДЕІ фіксує до 200 випадків незаконних вирубок. Найчастіші порушення: рубка за відсутності лісорубного квитка, пошкодження дерев при розробці лісосік, відсутність оцінки впливу на довкілля при санітарній вирубці.

Для протидії вирубкам інспекція здійснює посилений контроль за дотриманням природоохоронного законодавства у лісах.

Популярні новини зараз
До 20 грудня потрібно встигнути: хто має відвідати ТЦК Подорожчання буде нестерпним: українцям радять робити запаси – по 10 кіло не менше У платіжках за комунальні послуги з'явився новий рахунок: кому готувати більше грошей Увага для всіх, хто має газові плити: Газмережі терміново звернулися до українців через холоди
Показати ще

«Одним із перших моїх доручень на посаді голови Держекоінспекції було посилення територіальними підрозділами ДЕІ контролю за дотриманням законодавства про захист і відтворення лісів. Наразі під час перевірки вимагаємо відповідності заготовленої і реалізованої деревини по кожній лісосічній ділянці. При виявленні порушень матеріали перевірок негайно передаються в прокуратуру, а злісним порушникам з числа лісових господарств анулюють дозволи на використання природних ресурсів», - зазначив Андрій Мальований.

За його словами, сьогодні потрібно також підвищувати штрафи за вирубку лісів. Наразі сума стягнень становить усього 510-1020 гривень. Також критично важливо переглянути застарілі методики розрахунку грошових стягнень. Існуючі низькі «розцінки» за вирубку (42 гривні за дерево діаметром до 10 сантиметрів) не можуть бути перешкодою для чорних лісорубів.