З 27 лютого у віруючих православної церкви розпочався Великий піст, який триватиме до 16 квітня – Світлого Христового Воскресіння (Великодня).

Як відомо, всього християни дотримуються чотирьох постів: Пилипівський (40-денний пост перед Святом Різдва), Великий, Петров (присвячений святим рівноапостольним Петру та Павлу) та Успенський (двотижневий піст у серпні на честь Успіння Пресвятої Богородиці).

Але саме Великий піст здавна є найважливішим і найсуворішим у цій ієрархії, адже він передує найголовнішому християнському святу – Великодню. Варто зазначити, що під час Святої Чотиридесятниці забороняється не лише вживання м'яса та будь-яких м'ясних продуктів, а й молока, яєць, риби.

Однак ці продукти можна собі дозволити на великі свята — Благовіщення Пресвятої Богородиці (7 квітня) та на Лазарєву суботу (тоді дозволяється ікра). Послаблювати піст дозволено дітям, вагітним жінкам та хворим.

Популярні новини зараз
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
Показати ще

Примітно, що Великим піст називається не лише тому, що триває 40 днів, а й через своє значення у житті кожного віруючого. Початок Великого посту символізує духовну боротьбу з гріхами та злими намірами через покаяння, молитви та добрі справи.

У цей період жінки повинні відкласти яскравий одяг, прикраси, а чоловіки-курці залишити трубку та тютюн. Заборонені також статеві стосунки, веселощі та забави. Дуже популярним було в давнину під час посту давати якусь обітницю і суворо її дотримуватися.

Господиня повинна готувати їжу пісну, але поживну: борщі, капустяники, горохові супи, заправлені олією, а також різні пиріжки з маком та медом. Дехто відмовляється приймати в окремі дні будь-яку їжу, навіть воду, а від Чистого четверга і до Великодня голодували три дні поспіль.

Але ще важливішим був духовний піст, який мав би очистити людину від грішних думок і підготувати до зустрічі Великодня — світлого Христового Воскресіння. Усі православні мають відвідувати церкву щонеділі.

Нагадаємо про сенс Великого посту і кого можна його не дотримуватись перед Великоднем: прості відповіді, яких не знають багато православних.

Раніше ми повідомляли про важливі молитви у Великий піст крім "Отче наш" : яких заповідей варто дотримуватись, щоб слова до Бога мали ефект.