Через війну багато українців втратили роботу та стабільний заробіток, а деякі громадяни виїхали закордон. Таким чином борги за комунальні послуги українців зростають.

Комуналка, кадр з відео
Комуналка, кадр з відео

Постачання газу боржникам не може бути припинено під час дії воєнного стану адже на період дії військового стану діє мораторій на припинення комунальних послуг.

Ні газ, ні електрику, ні будь-яку комунальну послугу зараз українцям не можуть відключити поки триває війна.

Платіжки за комуналку. Фото: скрін youtube
Платіжки за комуналку. Фото: скрін youtube

Популярні новини зараз
Мобілізують через помилку: що треба знати перед візитом до ТЦК Не вистачатиме навіть на харчування: з якою зарплатою українці будуть жебракувати на пенсії Українці не підозрюють про наслідки: які пастки приховує "Національний кешбек" Шахраї масово "чистять" картки українців: у ПриватБанку порадили, як врятувати заощадження
Показати ще

Та комунальні підприємства можуть подати на боржника до суду з метою примусового стягненням боргу.

Мораторій на припинення комунальних послуг також забороняє комунальникам нараховувати пеню та штрафи на борги українців.

Право не сплачувати за комунальні послуги під час війни мають тільки внутрішні переселенці, які мають статус ВПО, та які подадуть документи, що підтверджують, що вони тимчасово не проживають за адресою постійної прописки.

Комунальні тарифи, кадр з відео
Комунальні тарифи, кадр з відео

Не потрібно оплачувати комунальні платежі лише тим лише переселенцям, що мешкають на території де ведуться або велися бойові дії, або які тимчасово окуповані.

Така пільга покриватиме лише борги які утворилися після 24 лютого 2022 року. Тобто українці змушені оплачувати комунальні послуги навіть якщо їх житло пошкоджене чи зруйноване.

Раніше портал Знай повідомляв, що тисячі українців не отримують субсидії, тому що не вміють подавати заяву через комп'ютер: проста інструкція.

Також наш портал інформував, що тариф може злетіти на 95%: як може змінитися вартість електроенергії.

Крім того, ми писали, годі чекати, йдіть до Пенсійного фонду: українцям розповіли, як отримати субсидію на неопалюваний період.