Через початок повномасштабної війни багато українців втратили роботу і не набирають страхового стажу, необхідного для виходу на пенсію. Що можна зробити, щоб уникнути труднощів із виходом на заслужений відпочинок у 60 років, розповіли у Пенсійному фонді України.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяУ ПФУ нагадали, що в українці можуть брати добровільну участь у загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванні. Насамперед це розраховано на людей, які через війну втратили роботу та офіційний заробіток, але при цьому можуть сплачувати добровільні внески.
"Це хороша можливість для тих, хто не працює, сплативши внески – придбати страховий стаж та в окремих випадках – право на пенсію, а для працюючих збільшити заробітну плату, яка в майбутньому враховуватиметься при обчисленні пенсії, додатково сплативши внески до вже сплачених до нього користь роботодавцем", - пояснили у Пенсійному фонді.
При цьому у відомстві наголосили, що українці можуть сплачувати внески не лише за себе, а й за іншу людину, якщо про неї є інформація у реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, українців попередили про нові правила виплати пенсій: кого стосується.
Також наш портал інформував, виплата пенсій в умовах війни: у Пенсійному фонді звернулися із важливою заявою.
Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, хто в Україні може розраховувати на пенсію у 20 тисяч гривень: голова управління ПФУ "розкрив інтригу".