На початку року продаж медпрепаратів аптеками зросла майже вдвічі в порівнянні з минулим роком. Втім далеко не все, що нам пропонують виробники лікарських засобів відповідають стандартам якості. Українські аптеки просто заполонили підробки. Громадяни щодня ризикують власним життям, відправляючись за необхідними ліками, які повинні повертати здоров'я.

Дохід аптек вражає, однак українцям від того не легше

Середньозважена ціна товарів "аптечного кошика" за підсумками чотирьох місяців 2018 року склала 55,5 грн за упаковку, лікарських засобів - 66,6 грн за упаковку.

У квітні 2018 року аптечні продажі склали 7,2 млрд грн, що на 35% більше, ніж роком раніше, продажу ліків зросли на 38% - до 5,9 млрд грн.

При цьому, в натуральному вираженні аптечні продажу за чотири місяці збільшилися на 8% - до 543,6 мільйонів упаковок.

Популярні новини зараз
Перерахунок пенсій з 1 травня: чого чекати стареньким Потрібно встигнути: українцям, з квитанціями за світло на руках, назвали важливу умову "Всі будуть начальниками": адвокат розповів, як в Україні змінили правила вручення повісток Дешевше, ніж чашка кави: Vodafone запустив пільговий тариф, але не все так радісно
Показати ще

За даними компанії, зокрема, роздрібні продажі лікарських засобів в січні-квітні в грошовому вираженні зросли на 44% - до 24,9 млрд грн, в натуральному вираженні - на 21%, до 374,4 млн упаковок.

Українцям масово підсовують фальсифікат

Як заявив заступник голови Державної санітарно-епідеміологічної служби України Святослав Протас, попит на ліки зростає ще й через масову рекламу. Люди часто не звертаються до спеціалістів та вдаються до самолікування, що тягне за собою масу плачевних наслідків.

"Попит на лікарські засоби постійно зростає. Це пов’язано з рекламою фармацевтичних препаратів. Крім того, зараз масово з’являються екзотичні захворювання. В результаті виробники і недобросовісні підприємці вдаються до фальсифікації ліків та імунобіологічних препаратів" – говорить фахівець.

А також уточнив, що багато лікарів вступають в корупційний зговір з аптеками і виписують ліки, які не принесуть пацієнту користі.

За його словами, поки МОЗ торгуватиме ліками, і здійснюватиме закупівлі медикаментів, нічого не зміниться.

"Лікарні та МОЗ продовжать заробляти гроші на українцях корупційним шляхом. Поки ми не позбавимо систему охорони здоров’я питання закупівель і не перекладемо цю функцію на організації, які не мають відношення до медицини, корупцію в фармбізнесі побороти не вдасться", - додав Протас.

Дивіться: Медична реформа запускає соціальний проект "Доступні ліки"

Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", у Мережі оприлюднили знімок сміттєвого бака біля однієї з київських аптек, яка практично повністю забита "наркотичним" препаратом.