В Україні знову спостерігається бум споживчого кредитування, при цьому після масового закриття банків населенню позики видають, як правило, мікрофінансові організації.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЕксперти кажуть, що потреби українців в кредитах залишаються високими. Але разом з обсягами виданих кредитів росте і відсоток проблемної заборгованості.
За 2017 рік цей ринок виріс на рекордні 105%. Так, за підсумками 9 місяців минулого року фінансові компанії надали послуги майже на 152 млрд грн.
Сьогодні компанії, що спеціалізуються на поверненні боргів, масово викупають їх у МФО, після чого починають із ними працювати. Активна видача кредитів призвела до того, що зараз цей ринок виявився вкрай перенасиченим. Так, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб в минулому році провів 42172 успішних аукціонів, під час яких продав борговий портфель на суму $ 8,12 млрд доларів.
«На цьому ринку є один великий недолік - нестача чітких і прозорих способів продажу проблемних боргів. Усе будуэться на особистих домовленостях: хто дізнався про виставлений портфель, той його і придбав. Цей ринок дуже вузький і закритий, тому про чесну конкуренцію годі й говорити», - пояснюють фахівці.
Щоб уникнути цієї проблеми, останнім часом деякі компанії практикують відкриті тендери з продажу проблемної заборгованості з фізичних участю в них потенційних покупців.
Раніше "Знай.uа" повідомляв про банду колекторів, яку було знешкоджено на Київщині. Молодики погрожували боржникам та їх родичам фізичною розправою. За інформацією прокуратури, лише за останній рік бандити заробили близько 7 млн.грн. Наразі підозрювані затримані і чекають на результати слідчих дій.