Останній кредит: МВФ зробив невтішну для України заяву

поділитись
Останній ковток

П'ятий транш кредиту Міжнародного валютного фонду на суму 1,9 мільярда доларів, який Міністерство фінансів розраховує отримати в травні-червні поточного року, може стати останнім для України до 2020 року.

Про це йдеться в звіті міжнародного рейтингового агентства S&P Global Ratings, в якому нагадали, що програма розширеного фінансування МВФ завершиться в березні 2019 року, передає "УНІАН".

"Ми не очікуємо якихось додаткових перерахувань в рамках цієї програми понад підтримки, передбаченої у четвертому звіті МВФ. Беручи до уваги графік проведення виборів, ми не прогнозуємо надання підтримки після завершення програми розширеного фінансування МВФ, у період до 2020 року", – сказано в повідомленні.

Агентство також вважає, що після проведення виборів процес формування коаліції, можливо, буде ускладнений, що може призвести до того, що переговори про нову фінансування з боку МВФ будуть відкладені.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", Російська Федерація зобов'язана виплатити Україні вісім з половиною мільярдів доларів. Таке рішення ухвалив Стокгольмський арбітражний суд. Проте в Москві з цим не погодилися і виплачувати борг не планують. У відповідь на це український уряд заявив: кошти заберуть примусово. Про це пишуть українські ЗМІ.

Нинішній борг "Газпрому" перед "Нафтогазом" складається з двох частин. Зокрема, за рішенням Стокгольмського арбітражу купівлі-продажу і транзитним контрактом – 2,56 мільярда доларів і більше 6 мільярдів доларів з антимонопольним претензіями за рішенням вже українських судових інстанцій. У гривневому перерахунку сума становить понад 220 мільярдів.

Найближчі два роки Україна перейде на досить складну економічну фазу, як стверджують експерти МВФ. Головні загрози – повільне зростання ВВП, прискорення темпів інфляції і нестача грошей (навіть після підвищення мінімальної зарплати).

Автор матеріалу: 
Катерина Санлитова
Теги: 
мвф, україна
Дуже часто колишні працівники, делеговані працівники цих компаній зараз перебувають в радах усіх рівнів
0
0
14:36 17.08.2018
Нардеп нагадав, що з 15 серпня шахтарі оголосили голодування
0
0
14:28 17.08.2018
Поведінка росіян не перестає дивувати
0
0
14:22 17.08.2018
Вже 3 роки жителі Вишневого борються за 10 га парку, який місцевий забудовник намагається перетворити на "бетонні джунглі"
0
0
14:16 17.08.2018
Про будь-яку нормальну співпрацю з Росією мови бути не може, тому дії України мають бути жорсткими
0
0
13:57 17.08.2018