П'ятий транш кредиту Міжнародного валютного фонду на суму 1,9 мільярда доларів, який Міністерство фінансів розраховує отримати в травні-червні поточного року, може стати останнім для України до 2020 року.

Про це йдеться в звіті міжнародного рейтингового агентства S&P Global Ratings, в якому нагадали, що програма розширеного фінансування МВФ завершиться в березні 2019 року, передає "УНІАН".

"Ми не очікуємо якихось додаткових перерахувань в рамках цієї програми понад підтримки, передбаченої у четвертому звіті МВФ. Беручи до уваги графік проведення виборів, ми не прогнозуємо надання підтримки після завершення програми розширеного фінансування МВФ, у період до 2020 року", – сказано в повідомленні.

Популярні новини зараз
Заплатите від 17 000 до 51 000 грн: українців попередили про штрафи з 1 квітня Зміна ціни на електроенергію: у НКРЕКП зробили заяву для споживачів Замість відключення – щоденна пеня: комунальники попередили боржників Показники лічильника вже не аргумент: українців змушують платити за світло більше, ніж "накрутили"
Показати ще

Агентство також вважає, що після проведення виборів процес формування коаліції, можливо, буде ускладнений, що може призвести до того, що переговори про нову фінансування з боку МВФ будуть відкладені.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", Російська Федерація зобов'язана виплатити Україні вісім з половиною мільярдів доларів. Таке рішення ухвалив Стокгольмський арбітражний суд. Проте в Москві з цим не погодилися і виплачувати борг не планують. У відповідь на це український уряд заявив: кошти заберуть примусово. Про це пишуть українські ЗМІ.

Нинішній борг "Газпрому" перед "Нафтогазом" складається з двох частин. Зокрема, за рішенням Стокгольмського арбітражу купівлі-продажу і транзитним контрактом – 2,56 мільярда доларів і більше 6 мільярдів доларів з антимонопольним претензіями за рішенням вже українських судових інстанцій. У гривневому перерахунку сума становить понад 220 мільярдів.

Найближчі два роки Україна перейде на досить складну економічну фазу, як стверджують експерти МВФ. Головні загрози – повільне зростання ВВП, прискорення темпів інфляції і нестача грошей (навіть після підвищення мінімальної зарплати).