На сьогоднішній день практично будь-яка сума заборгованості може стати для постачальника комунальних послуг підставою для звернення до суду з позовною заявою щодо боржника.

Про це заявив юрист Олег Щербак, - пише OBOZREVATEL.

Сьогодні в українському законодавстві чітко не казано, яка моє бути сума боргу, щоб постачальник звертався до суду про погашення споживачем.

Втім, постачальник має право звертатися до суддів при будь-які заборгованості, навіть мінімальній.

Популярні новини зараз
Борги анулюють: українцям дали новий шанс у важкі часи Один день – 1 гривня: "Київстар" підказав як користуватися послугами майже задарма Пенсіонерам дадуть знижку на продукти 20%: що потрібно взяти в магазин Що насправді роблять контролери з вашими лічильниками: чого боятися, а чого не варто
Показати ще

"Приводом для звернення постачальника послуг до суду може бути абсолютно будь-яка сума. Зрозуміло, ніхто не буде намагатися виставити квартиру на продаж за борг в 10 тисяч гривень, але з юридичної точки зору, заборгованість за 2 місяці вже є підставою для звернення до суду", - заявив Щербак, зазначивши, що розвиток подій може залежати від цілого ряду обставин.

Коли власник може позбутися квартири, якщо заборгував а комуналку

"У списку всіх заходів вибивання грошей з боржника продаж квартири стоїть на останньому місці. Спочатку з боржником укладуть договір про реструктуризацію заборгованості. Потім, якщо цей договір не буде виконуватися, встане питання про конфіскацію майна з метою його продажу для погашення заборгованості. І тільки в останню чергу мова може зайти про продаж житла боржника", - зазначив юрист.

Варто зазначити, що з отриманих коштів за продаж квартири погашається весь борг, а різницю отримує власник.

Дивіться: Як економити на непідйомній комуналці

Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", у Києві наступного року зростуть ціни на послуги централізованого водопостачання та водовідведення. За даними "Київодоканалу", в середньому вартість підвищиться в середньому – на 49,6%. Пояснюють такий крок зростанням вартості електроенергії, паливно-мастильних матеріалів, реагентів, розміру ренти, а також збільшенням амортизаційних відрахувань, подорожчанням ремонтів основних засобів.