Міністерство праці і соціальних справ Чехії готує програму, яка прискорить працевлаштування українців. Як повідомляє Громадське, через перевагу для громадян нашої держави офіційна Прага вирішила відмовитися від прийому біженців з Африки та Близького Сходу.

"Чехія не прийме більше жодного біженця, який переправляється в Євросоюз через Середземне море, оскільки приймає людей з України", — заявив прем'єр-міністр країни Андрей Бабіш. Його слова були адресовані колегам із Італії та Мальти під час переговорів щодо нелегальної міграції в ЄС.

Чехія готує програму, яка прискорить працевлаштування українців у країні. У рамках угоди між країнами передбачається, що 19,6 тисяч українців зможуть отримати право працевлаштування на два роки.

Популярні новини зараз
Нові правила військового обліку: українців штрафуватимуть без їхнього відома Вже у червні отримають більше: пенсіонерам нагадали важливий нюанс – як добитися перерахунку "Продам місце в черзі": чоловіки штурмують ТЦК, воєнкоми не справляються Платіжки за травень не порадують: постачальник газу підвищив тариф
Показати ще

Раніше ми повідомляли, що 27 серпня, посол України в Польщі Андрій Дещиця заявив, що в цій країні на даний момент проживає і працює більше 1 мільйона українців.

"Зараз у Польщі працює і живе більше 1 мільйона українців. Точних даних немає, ці дані базуються на кількості виданих національних віз, дозволів на роботу або проживання", - розповів Дещиця.

У той же час посол підкреслив, що, за його власними даними, за останній час було видано близько 200 тисяч "карт поляка".

Також ми передававли, що тільки в 2017 році за кордоном офіційно працевлаштувались близько 84 тисяч українців, всього ж на заробітках перебувають близько 3,2 мільйонів громадян України.

Нагадаємо, що останнім часом зафіксовано багато випадків, коли українці отримують травми або стають жертвами насильства під час заробітків за кордоном.

Як повідомляв портал Знай.uа, для того, щоб уберегти від помилок інших, заробітчани використовують усі доступні джерела передачі інформації. Приміром, вони самостійно знімають свої розповіді на телефони і викладають для загального перегляду в соцмережі.

Також портал Знай.uа писав, що масштаб проблем трудової міграції з України фахівці українського ринку праці та багато університетських професорів у більшій їх частині, на жаль, зараз не усвідомлюють.