В Україні вже кілька років точилася суперечка між морськими піхотинцями і розробниками форми нового зразка для Збройних сил.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це зазначає журналіст Олександр Подобрій.
Відомо, що про це говорили, писали і дискутували, але широкого розголосу історія не отримувала. До 23 травня, поки у Миколаєві не стався гучний скандал просто на очах у президента Петра Порошенка. Початок конфлікту
Ця історія тягнеться багато місяців. Суперечка почалася з пропозиції консультантів Міноборони під керівництвом журналіста Віталія Гайдукевича змінити колір берета морпіхів з чорного на синьо-зелений, кольору морської хвилі.
Ідея викликала опір з боку морських піхотинців, але пропозицію реформаторів підтримали на самому верху. Одна з причин - російські морпіхи теж носять берети чорного кольору. А ось синьо-зелений - популярний у європейських підрозділах. Чиста політика, нічого особистого.
Минулої осені міністр оборони Степан Полторак схвалив нову уніформу морпіхів, і стало зрозуміло, що змінити нічого не вийде. Тому навіть найпалкіші противники ідеї змирилися з неминучим. Здавалося так, але 23 травня стало зрозуміло, що не все так гладко.
"Справа не в береті"
Новина про демарш бійців на очах у президента швидко розлетілася по ЗМІ. Тому прес-службі ВМСУ довелося відбиватися від питань
"Є відповідний наказ, обов'язковий для виконання. Одним з елементів є зміна чорного берета на новий - кольору морської хвилі. Дехто з морських піхотинців відмовився змінити берети піхоти. Серед них більшість вже звільнені в запас. Це їх особиста позиція. Але переважна більшість морпіхів надягли нові берети", - сказав журналістам прес-секретар ВМСУ Олег Чалик.
Втім, один з ветеранів батальйону, який вже звільнився в запас, але приїхав вчора у Миколаїв, щоб підтримати своїх, пояснив, що справа зовсім не в кольорі беретів. За його словами, це лише привід привернути увагу вищого командування до проблем всередині бригади. Проблем, через які в запас йдуть перевірені в боях ветерани.
"Людям показують те, що їм доступно: банальні зміни тієї ж символіки, форми або якісь фотографії офіційних прес-служб. Цього достатньо, щоб показувати, ніби армія змінюється.Насправді ж основна проблема залишається - керівництво Міноборони, Генштаб і т.д. досі дотримуються "совкового" принципу - незамінних людей не буває. І не важливо, скільки часу і грошей витратили на підготовку хорошого бійця (а це коштує дорого навіть в Україні). Людину з легкістю відпускають додому, навіть не намагаючись мотивувати її залишитися. Та ж проблема з житлом так і не була вирішена. Хоча розмов було багато.
Гумор ситуації в тому, що ця історія стосується не тільки символіки. До того ж все це треба було обговорювати до, а не після того, що сталося", - розповів ветеран на умовах анонімності.
Ветеран полку "Азов" відмовився потиснути руку Порошенку
Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, за скільки Порошенко купив зустріч з Трампом.