Щороку в Україні з'являється 100 тисяч онкохворих. За статистикою, більше мільйона людей вже зараз страждають на рак і на жаль він посідає третю позицію у списку причин смертності. Яка існує профілактика та діагностика на різних стадіях, пояснила в ексклюзивному коментарі порталу "Знай.ua" Ірина Кричинська.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяДіагностика та лікування раку
За словами експерта, серед вікових груп переважають різні форми та симптоми. Якщо взяти до уваги молодий вік, то це переважно хвороби кровотворних органів, у чоловіків – це рак статевих органів, у жінок – шийки матки, у людей більш похилого віку – "лідерами" у списку можна назвати рак легенів, товстого кишківника, молочної залози.
Існує й дитяча статистика захворювання на рак: переважно хвороби нервової системи та крові, але це швидше виняток, ніж правило.
Етапи онкологічних захворювань
"Рак з'являються тому, що розвиваються ті клітини, котрих у здоровому організмі бути не повинно. Вони підлягали мутації, з певних причин генетична структура була порушена і розвивається злоякісне новоутворення. Виявляти можна на ранній стадії. Для жінок – обстеження цитологічне, дослідження шийки матки, яке проводить гінеколог, щонайменше раз на три роки для кожної українки, починаючи з 21-річного віку", - прокоментувала Кричинська.
Втім, спеціаліст переконує, що взагалі не існує панацеї, справа досить індивідуальна, тому навіть до вибору лікаря, котрий займатиметься обстеженням, потрібно підходити дуже серйозно.
Якщо пацієнт давно вважається злісний курцем – підійде низькодозвільна комп'ютерна томографія грудної клітини щороку, може бути специфічний антиген, ранній маркер злоякісних утворень передміхурової залози. Але найкраще – онкоскринінг, який передбачає повну діагностику всіх уразливих органів.
Дивіться: Ірина Кричинська - Як діагностувати рак? / Znaj-Media
Нагадаємо, татуювання хною спотворило тіло 8-річної дитини.
Як повідомляв Знай.ua, знайдені найкращі методи лікування сказу, який передають при укусі тварини. Також Знай.ua писав, що оприлюднені найдавніші методи лікування, котрі використовували люди ще задовго до появи медичних закладів.