Гра-страшилка МОМО продовжує набирати популярність, як за кордоном, так і в Україні. Суть її полягає в тому, що якщо їй зателефонувати або написати, то з'являється страшна жіноча голова на пташиних ногах, яка говорить вам, що потрібно робити. Останнє завдання - покінчити життя самогубством.
Саме така кінцівка цієї не зовсім розумної гри, наштовхнула багатьох на думку, що МОМО дуже схожа на шкільну гру «Синій кит», яка також закінчується суїцидом.

Алло, це хто?

Знай.ua вирішив сам зіграти в цю гру і дізнатися, чи так страшна МОМО, як її малюють. Як виявилося, існує понад ста різновидів подібних ігор, деякі з них навіть платні. Ми вибрали найпопулярнішу із запропонованих і закачали.

Своєрідний дзвінок перебивався кожні 10 секунд рекламою, яку неможливо було прибрати. І можна зробити впевнений висновок, що дана гра намагається змусити вас не покінчити життя самогубством, а закачати собі побільше ігор.
Ми не впадали у відчай і вирішили використовувати іншу програму. В даному випадку МОМО вас залякує і не дозволяє виключити гру.



Ці дві гри можуть налякати хіба що школярів, та й то дуже юних. Тому, якщо розібратися, то складається враження, що зараз у більшості своїй такі ігри як МОМО використовуються тільки для розкрутки реклами або розсилки вірусів. Останнє робиться, коли люди хочуть написати цій «жінці-птиці» в одному з мессенжерів. Таким чином, вони наражають на небезпеку свої особисті дані, які знаходиться у них в телефоні.

Але і це не страшно. Найнебезпечніше те, що з популярністю цієї гри збільшилася і кількість розіграшів, коли хтось змушує робити інших людей різні речі, погрожуючи розправою над близькими. Найчастіше це роблять діти, а у них немає почуття міри, тому подібні «забави» можуть закінчитися плачевно.

Популярні новини зараз
Громадський транспорт подорожчає для всіх, окрім пенсіонерів: скільки доведеться платити з 1 травня Хліб, молоко, м'ясо та навіть яйця: в Україну несеться різке подорожчання на важливі продукти Залишився тиждень: українці ризикують пропустити важливу процедуру Пенсіонерам дадуть знижку на продукти 20%: що потрібно взяти в магазин
Показати ще

Звідки ростуть ноги?

Образ Момо був створений у 2016 році. Це скульптура, яку виготовила японська компанія Link Factory, що створює спецефекти. Її вперше показали на виставці Vanilla Gallery. Скульптура називається «Жінка-птах» і зображує істоту з китайської та японської міфології: жінку, яка померла під час вагітності, яка тепер у новому обличчі оберігає чужих дітей. Фотографії з виставки, зроблені відвідувачами, показують, як вона виглядає цілком.

Відразу після цієї фотографії з'явилися і жарти над МОМО, що стосуються того, що багатьом вона не відповідає, тому що у неї замість рук лапки. І взагалі в Україні більше з гумором ставляться до даної гри, ніж в інших країнах.

Але не варто забувати про те, що діти набагато вразливіши дорослих, тому їх в будь-якому випадку варто захистити від подібних жахів.

«Ця лялька явно є деструктивною. А всю деструкцію від дітей краще прибирати, - розповіла нам майстер по ляльці, арт-керівник студії ляльок "Чародії" Валентина Олійник. - МОМО явно лякає, породжує страх, а страх робить людей безвільними, вбиває усвідомлення моменту. Дитяча психіка благодатний грунт».

За її словами, дітям властиво бачити в ляльках якийсь образ, наділяти якостями живої істоти і відповідно сприймати.

«Дана лялька поєднує в собі людські та демонічні аспекти. Сам зовнішній вигляд, сприйняття якого призводить до порушень у психо-емоційній сфері дітей, - сказала нам Валентина Олійник і дала кілька порад батькам. - Природу страху дитини потрібно трансформувати в розуміння того, що відбувається. Я б рекомендувала активні ігри з фізичним навантаженням, відвернути, дати забути. Найкраще створювати разом з малюком іграшки своїми руками. Це весело і завжди цікаво. А дитина в даному випадку завжди може створити свого героя».

Нагадаємо, що раніше Знай.ua повідомляв про те, що з-за МОМО є перші жертви в Україні.