Будівництво сполучення 1 кілометру Hyperloop обійдеться в середньому дешевше, аніж зведення 1 кілометра залізниці. Принаймні, так стверджують у Міністерстві інфраструктури України.

Вартість Hyperloop

"За оцінками компаній, 1 км наземної труби Hyperloop коштуватиме 10 млн доларів. Це дешевше, ніж будувати залізницю. Правда, якщо будувати підземний Hyperloop, то це збільшує вартість будівництва разів у 8", — прокоментував директора управління у сфері цифрової інфраструктури на транспорті у Мінінфраструктури Фарід Сафаров.

За словами представника відомства, якщо проект Hyperloop все ж таки успішно стартує у нашій країні, то приблизна вартість квитків буде меншно, аніж, приміром, ціна на літак чи потяг. І це при тому, що швидкість пересування буде у рази більшою.

Виконавчий директор Hyperloop Transportation Technologies додав, що загальна ціна будівництва проекту в Україні може бути нижчою, ніж у інших країнах світу:

Популярні новини зараз
"Іди в Україну, ти, бл**ь, служи": розлючені українці накинулися на працівників паспортного столу в Польщі Фруктів не наїмося: який дефіцит чекає Україну Червень принесе не лише тепло, а й гроші: хто отримає нову пенсію Тікали від мобілізації, а потім їли своїх мертвих дітей: українцям нагадали історіїї 100-річної давнини
Показати ще

"Будівництво 1 км коштує близько 20 млн доларів. Ціна залежить від багатьох чинників. Наприклад в Еміратах піщана земля, тому потрібні тунелі. В Україні це може коштувати дешевше. Тому що, наприклад, в Америці, Франції, ОАЕ оплата (праці) вища", - зазначив він.

Hyperloop та його шлях в Україну

Це проект вакуумного потягу, який запропонував американкський винахідник та засновник компанії SpaceX Ілон Маск. Система Hyperloop діє на основі магнітів та турбін, які запускають капсули на повітряній подушці. Завдяки цьому потяги рухаються по вакуумних трубах з величезною швидкістю.

У лютому 2018-го Омелян заявив про створення тестового майданчика для Hyperloop в Україні. Пізніше повідомили, що цей майданчик планують запустити у 2019 році.

У 2016 році в Неваді провели перше успішне випробування Hyperloop. Капсула всередині спеціальної труби змогла розігнатися до швидкості у 187 км/год за 1,1 секунди.

Навесні минулого року стало відомо про початок будівництва високошвидкісного поїзда Hyperloop у Каліфорнії.

Дивіться: "Hyperloop в Україні": фантазії та реальність від Мінінфраструктури

Як повідомляв портал "Знай.ua", вчені з Лабораторії комп'ютерних наук і штучного інтелекту (CSAIL) при Массачусетському технологічному інституті оголосили про створення системи RF-Pose на основі нейронної мережі.