Кабінет Міністрів України прийняв рішення про продовження дії спеціальних зобов'язань з продажу природного газу для населення і теплокомуненерго до 1 серпня 2018 року. Це означає, що ціна на газ залишиться стабільною в найближчі два місяці.

Сьогодні, 30 травня, таке рішення прийняв український уряд на засіданні, повідомляє 24 канал.

Крім того, у Кабміні заявили, що переговори з Міжнародним валютним фондом щодо приведення ціни на природний газ до рівня імпортного паритету ще тривають.

Це означає, що до кінця липня 2018 року українці будуть платити за кубічний метр газу 6,95 гривень з урахуванням ПДВ та інших зборів.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", сукупний державний (прямий) і гарантований державою борг України в квітні 2018 року скоротився на 0,41%, або на $ 0,32 млрд, - до $ 77,05 млрд. За станом на квітень державний борг України становить 1,749 трлн грн.

Популярні новини зараз
Такої катастрофи українці не бачили 230 років: що відбувається з народжуваністю на фоні війни А що так було? Українець "категорично відмовився" від повістки - чи підтримав його суд Українців поставили у жорсткі рамки: почнуть обмежувати Фруктів не наїмося: який дефіцит чекає Україну
Показати ще

В національній валюті держборг скоротився на 1,59%, або на 32,62 млрд грн, - до 2,02 млрд грн. За даними Мінфіну, скорочення державного і гарантованого державою боргу обумовлено як погашенням частини зобов'язань, так і зміцненням курсу гривні у звітному періоді. Про це повідомила прес-служба Міністерства фінансів України.

Також портал повідомляв про те, що приведення цін на газ для населення до ринкового рівня може призвести до різкого зростання отримувачів субсидій та розбалансування державного бюджету. Про це журналістам розповів експерт з питань енергетики Валентин Землянський, передає facenews.ua.

Експерт нагадав, що ціни на газ для населення в Україні формуються у відповідності з постановою Кабінету міністрів. В даний час ці тарифи нижче ринкових, що викликає невдоволення міжнародних партнерів, серед яких – Міжнародний валютний фонд (МВФ).

Нагадаємо, що у випадку, якщо у громадянина України накопичилися борги за житлово-комунальні послуги (ЖКП), то побудова захисту в суді буде ускладнено.

«Виходить парадоксальна ситуація – ми ні на що не впливаємо, а далі нас починають заганяти в борги. Захистити себе юридично, на жаль, не вийде. Є марення, коли вам розповідають, мовляв ідіть в суд і так далі», — зазначив Кучеренко.