Зазвичай про такі речі вслух говорити не прийнято. Але тим не менш раз на місяць представниці прекрасної статі повинні пережити так звані "критичні дні".

Такий термін, до слова, взагалі не науковий. Його вигадали для того, аби замінити незручне слово "місячні", яке в неосвічених людей з невідомих причин викликає іронію чи відразу. Нещодавно компанія Essity провела спеціальне дослідження.

Взявши до уваги меседжі у медіапросторі, стає зрозуміло – ПМС, зміни настрою тут табу, лишається хіба що наукова література, або візит до лікаря, який, до слова, не завжди вважатиме це проблемою.

Популярні новини зараз

Кличко заговорив про продовження карантину в Києві: визначили дату

ЗСУ повідомили про провокації на Донбасі і біля Чорного моря: 7 ворожих танків, флот і збиті безпілотники

Свинина зустріне великодні свята різким подорожчанням: скільки доведеться віддати за шашлик

Міра Карпович з "Татусевих доньок" розповіла про відносини з "сестрами": "Пили, курили, було все..."

Показати ще

Результати говорять про те, що 26% українців згодні з думкою, що в суспільстві є табу на обговорення місячних, 40% вважають, що в масовій культурі замовчують тему менструацій, і ще 22% хотіли б отримувати більше інформації про жіночий цикл зі ЗМІ.

Як впливає замовчування на стосунки?

Близько 89% опитаних зізналися: для них це темний ліс, тим паче задавати питання жінці вважають неприйнятним. При цьому 32% заявили, що ніколи і ні з ким не обговорювали тему жіночих циклів, а 66% чоловіків згодні з тим, що їм слід бути більш підготовленими до розмови про менструації зі своїми дітьми.

Фахівці сходяться на думці – відкрита розмова мало не єдиний шлях до вирішення, хоча до неї мало хто готовий взагалі.

Жіноча поведінка

Приблизно 67% опитаних у віці до 17 років підтвердили, що змушені приховувати місячні. 56% підлітків більш комфортно публічно переодягнутися, наприклад, перед уроком фізкультури, ніж поговорити про менструації з учителем, необхідність приховувати свої місячні - доставляє дискомфорт 88% жінок. Вони змушені вигадувати хитромудрі прийоми, щоб приховати цей період.

Більшість із них критичні дні приховують, як можуть:

68% - відмовлялися від світлого одягу;

58% - виходили в туалет з сумкою;

50% - ховали засоби гігієни;

42% - відмовлялися від будь-якої фізичної активності;

16% - не виходили на роботу.

Вихід з цієї проблеми один – не варто ставитися упереджено, адже такий період раз на місяць, цілком нормальне явище. Гірше, коли його немає, тоді слід замислитися про ймовірні проблеми зі здоров'ям. Тим паче, що у житті чоловіків також купа незручних моментів, про які вони не надто охоче говорять. Тому лікарі радять ставитися один до одного із розумінням.

Дивіться: Лікар-сексолог Віталія Курач розповідає, як берегти жіноче здоров'я за допомогою техніки імбілдингу

Як повідомляв портал "Знай.ua", Супрун порадила, як зберегти психічне здоров'я дітей.