Зазвичай про такі речі вслух говорити не прийнято. Але тим не менш раз на місяць представниці прекрасної статі повинні пережити так звані "критичні дні".
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяТакий термін, до слова, взагалі не науковий. Його вигадали для того, аби замінити незручне слово "місячні", яке в неосвічених людей з невідомих причин викликає іронію чи відразу. Нещодавно компанія Essity провела спеціальне дослідження.
Взявши до уваги меседжі у медіапросторі, стає зрозуміло – ПМС, зміни настрою тут табу, лишається хіба що наукова література, або візит до лікаря, який, до слова, не завжди вважатиме це проблемою.
Результати говорять про те, що 26% українців згодні з думкою, що в суспільстві є табу на обговорення місячних, 40% вважають, що в масовій культурі замовчують тему менструацій, і ще 22% хотіли б отримувати більше інформації про жіночий цикл зі ЗМІ.
Як впливає замовчування на стосунки?
Близько 89% опитаних зізналися: для них це темний ліс, тим паче задавати питання жінці вважають неприйнятним. При цьому 32% заявили, що ніколи і ні з ким не обговорювали тему жіночих циклів, а 66% чоловіків згодні з тим, що їм слід бути більш підготовленими до розмови про менструації зі своїми дітьми.
Фахівці сходяться на думці – відкрита розмова мало не єдиний шлях до вирішення, хоча до неї мало хто готовий взагалі.
Жіноча поведінка
Приблизно 67% опитаних у віці до 17 років підтвердили, що змушені приховувати місячні. 56% підлітків більш комфортно публічно переодягнутися, наприклад, перед уроком фізкультури, ніж поговорити про менструації з учителем, необхідність приховувати свої місячні - доставляє дискомфорт 88% жінок. Вони змушені вигадувати хитромудрі прийоми, щоб приховати цей період.
Більшість із них критичні дні приховують, як можуть:
68% - відмовлялися від світлого одягу;
58% - виходили в туалет з сумкою;
50% - ховали засоби гігієни;
42% - відмовлялися від будь-якої фізичної активності;
16% - не виходили на роботу.
Вихід з цієї проблеми один – не варто ставитися упереджено, адже такий період раз на місяць, цілком нормальне явище. Гірше, коли його немає, тоді слід замислитися про ймовірні проблеми зі здоров'ям. Тим паче, що у житті чоловіків також купа незручних моментів, про які вони не надто охоче говорять. Тому лікарі радять ставитися один до одного із розумінням.
Дивіться: Лікар-сексолог Віталія Курач розповідає, як берегти жіноче здоров'я за допомогою техніки імбілдингу
Як повідомляв портал "Знай.ua", Супрун порадила, як зберегти психічне здоров'я дітей.