В Україні значно розширився список суб'єктів первинного фінансового моніторингу, тобто установ, які в обов'язковому порядку повинні перевіряти своїх клієнтів. Це не єдина зміна, передбачена в проекті реформування системи.Як повідомляє портал Рoliteka, до нинішніх банків, страхових компаній, нотаріусів і юристів, лотерейщиків, платіжних організацій і систем додали ще й небанківські обмінники, а в список суб'єктів тепер потрапляють податкові консультанти, ріелтери, торговці за готівку ювелірними виробами, дорогоцінними металами і камінням, а також особи, які надають послуги зі створення, забезпечення діяльності або керують юридичними компаніями.Простіше кажучи, стежити за українцями стануть ще й при покупці квартир і будинків, ювелірки і навіть при обміні більш-менш великих сум валют. Ліміт операцій, щоправда, збільшили - зі 150 000 грн до 300 000 гривень.

Популярні новини зараз

Сергія і Сніжану Бабкіних підловили на нещирості: "Переграєте"

Перша батьківська поминальна субота: підготуйте душу до Великого посту

Ольга Сумська показала свого Сулеймана, і це не Борисюк

На Львівщині хвора на рак жінка померла після пологів: "Вікуся стала янголом для донечки"

Показати ще

До підозрілих операцій належать всі, аналіз яких не дозволяє однозначно встановити їхню правомірність: транзакції, у яких немає очевидної економічної доцільності, законної мети, що не відповідають суті діяльності та фінстановищу її ініціатора; операції з ознаками дроблення, аби уникнути фінансового моніторингу; операції, пов'язані з виведенням за кордон доходів від корупційних злочинів.Змінили й інші ліміти. Ювелірів хочуть зобов'язати доносити на клієнтів при покупках на суму понад 40 тис. рн. страховикам потрібно перевіряти людину при виплатах більше 30 тис. грн (раніше - 5 тис. грн), а лотерейщикам і букмекерам доведеться витмагати з клієнта паспорт і код для кожної ставки понад 5 тис. грн.

А якщо операція, наприклад виграш, перевищить суму в 30 тис. грн, про неї потрібно буде доповісти суб'єкту фінансового моніторингу.Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що Нацбанк приготував серйозні зміни для валютного ринку.