Українські школярі посіли четверте місце на 59-й Міжнародній математичній олімпіаді, яка проходить в румунському місті Клуж-Напока. Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти та науки.

Шестеро українських старшокласників здобули чотири золоті та дві срібні медалі.

Таким чином українська команда вперше в історії зайняла четверте місце на олімпіаді - після школярів з США, Росії та Китаю. Раніше українські команди ніколи не піднімалися вище шостої сходинки серед країн-учасників.

Олімпіада проходила у два тури. У кожному з них учасники розв'язували по три задачі з різних напрямів математики - геометрії, теорії чисел, алгебри і комбінаторики.

Популярні новини зараз
Твоєї бабусі потрібно лише 90 грн: найпростіші тарифи від Київстар, lifecell та Vodafone "Всі будуть начальниками": адвокат розповів, як в Україні змінили правила вручення повісток Зайвий раз не помиєшся: з 1 травня піднімають ціни на водопостачання – скільки заплатимо З 28 квітня та до 5 травня: "Нафтогаз" закликав споживачів оглянути газові лічильники
Показати ще

Переможцями стали учні Харківського фізико-математичного ліцею № 27 - Роман Сарапін ("золото"), Нго Нгок Тхай Шон ("золото"), Аліна Гарбузова ("срібло"), Харківського НВК № 45 "Академічна гімназія" - Ілля Коваль ("золото"), ліцею № 208 м. Києва - Федір Юдін ("золото"), природничо-наукового ліцею №145 м. Києва - Арсеній Ніколаєв ("срібло").

Перша міжнародна математична олімпіада пройшла в 1959 році. За всю історію своєї участі в олімпіаді Україна здобула 141 медаль: 38 золотих, 59 срібних і 44 бронзових.

Як раніше передавав портал "Знай.ua", із конкурсу юних науковців, що проходив у Китаї, троє українських старшокласників привезли золоті медалі. Двоє киян та харків’янка представили світу свої нові розробки, які стосуються здоров'я людей.

До цієї миті кияни Даніела Гайчук та Максим Палладін йшли три роки. Саме стільки тривав їхній експеримент. Юні науковці вивчали, як важкі метали впливають на щурів.

Спершу з популярних кулінарних трав - м'яти, базиліку, петрушки, ромашки - створили препарати. Потім на досліді з'ясували, що у всій купленій в Києві зелені шкідливі речовини перевищують усі норми.

Нагадаємо, міністерство науки і освіти України та соціальний проект "IT-школяр" домовилися спільно розвивати цифрову освіту в школах. Новий документ передбачає створення при МОН експертного комітету з впровадження цифрових технологій у шкільну освіту.